Gry komputerowe

Polacy przygotowują strategię w klimatach dark fantasy - zobacz, jak wygląda

przeczytasz w 1 min.

Rodzime studio Covenant.dev zaprezentowało nowy, obszerny materiał wideo przybliżający grę Gord. Czy spełnia swoje zadanie i zachęca do zainteresowania się tą propozycją?

Ponury i bezlitosny świat gry Gord na nowym materiale

Trzeba przyznać, że w tym przypadku mamy do czynienia z konkretami. Nie dostajemy zwiastuna, ale gameplay i to solidny, bo mowa o 16-minutowym zapisie fragmentów rozgrywki. Do tego z nie byle jakim narratorem - wcielił się niego Stan Just, czyli reżyser gry Gord i jednocześnie dyrektor warszawskiego studia Covenant.dev.

Gord, jak wiemy już od momentu zapowiedzi, to gra strategiczna w stylu dark fantasy. Twórcy deklarują, że inspiracją przy tworzeniu fabuły oraz przerażających potworów były prasłowiańskie legendy. Pokazany materiał pozwala nie tylko zapoznać się z mrocznym klimatem, ale także przyjrzeć się kilku istotnym mechanikom rozgrywki.

A w Gord będzie działo się sporo, ponieważ na graczy czeka konieczność poprowadzenia Plemienia Świtu, budowy miasta (grodu), zarządzania całą społecznością (to podobno rozbudowany aspekt, rozprzestrzeniający się choroby, plagi czy głód będą powodować wzrastające niezadowolenie, a nawet uciekanie osadników w poszukiwaniu lepszego miejsca) oraz zapuszczania się w głąb zakazanych ziem, gdzie nie obejdzie się bez walk (będą toczone w czasie rzeczywistym). W ich trakcie bohaterowie prowadzeni przez gracza będą mogli korzystać nie tylko z broni do walki wręcz, ale też różnego rodzaju zaklęć „ze spektakularnie makabrycznymi rezultatami”. Poza tym trzeba liczyć się z koniecznością obrony swojej osady przed innymi plemionami i potworami.

Gord gameplay

Kiedy premiera gry Gord?

Gord to produkcja powstająca z myślą o PC z Windows. Jeśli spodobał Wam się powyższy materiał to pewnie chcielibyście wiedzieć, kiedy odbędzie się premiera. Tego niestety jeszcze nie ogłoszono.

Gord ma już jednak swoją kartę na platformie Steam, tam powiewa optymizmem, ponieważ można znaleźć zapis sugerujący, iż debiut odbędzie się „wkrótce”. Wydawcą gry została firma Team17.

Źródło: Covenant

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _Ciekawski_
  2
  Mi się ten klimat podoba. Te wypady za osadę wyglądają podobnie jak misje w grach z serii Baldur's Gate. Mam nadzieję, że będzie Polska wersja.
  Chyba dam tej grze szansę :-)
  • avatar
   Pawlus
   2
   Nie wiem dlaczego, ale widząc ten tytuł - "Polacy przygotowują strategię w klimatach dark fantasy - zobacz, jak wygląda" pomyślałem, że chodzi o problemy z dostawami ciepła tej zimy. :P
   • avatar
    JanKarolSzopen
    -1
    Nazywam się Jan Szopen. Jestem swiatowejnslawy ekspertem rynku kryptowalut i wielkim autorytetem o czym świadczy dziesiątki najbardziej prestiżowych branrzowyxh nagród
    jake zdobyłem! Ale i nie tylko bo ukończyłem tez uniwersytet Harwarda w Los Angeles zdobywają tytuł profesora habilitowanego, doktora homoriskalsusa na wydziale ekonomii !!!
    Zostałem najlepszym studentem w historii, deklasując Wręcz pozostałych studentów!!! To był wręcz pogrom!! Taki dobry byłem.
    Po powrocie z Los Andzeles szukałem prący ale nie chciałem się zatrudniać jako profesor na uniwersytecie bo wiedziałem ze uniwersytety płacom psie pieniądze!!!
    Jednak pewnego letniego dnia w 2o18 roku popijając z kolego w parku prawdziwe francuskie wino ten zaczął opowiadać mi o kryptowalutach. Nie wiedziałem czym dokładnie som coś tammslyszalem tylko. Jednak mój kolega inwestując 50$ zarobił miliony, dlatego tez postanowiłem zainwestowac Le mniej bo 25$ już wyciągałem telefon żeby kupić kryptowaluty ale nagle z nikad pojawiła się straż miejska i wlepiła nam mandat za tonze piliśmy francuskie wino w miejscu publicznym.
    Jednak jeszcze tego samego dnia kupiłem pierwsze kryptowaluty za 25$ i następnego dnia były już warte 250 tysięcy$!!! Tak pierwszy milion wpadł po tygodniu a do dnia dzisiejszego zarobilem już ponad 100 milionów$ stając się jednym z najbogatszym ludzie w Polsce!! I żyja jak prawdziwy król!!!
    Wielka posiadłość z czterema basenami, cztery najdroższe Tesle, spotykam się ze śmietanka towarzyska, politykami, celebrytami. Sypiam ze światowej sławy aktorkami, światowej sławy modelkami, światowej sławy influenerkami, światowej sławy gwiazdami porno i to z całego świata!!!!!
    Ty tez możesz żyć jak krol!!! Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz az 25$ w cro na pierwsze zakupy!!!! Tak odmień swoje życie i tak ja ja zostan multimioneremnjuzndzis!!!! Gigantyczna Kasiura, życie w totatalnum luksusie, pieone kobiety czekają!!!! Oto mój kod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    jjey2xxs9c