Gry Xbox One

Nowe Gears of War powrotem do korzeni serii

przeczytasz w 1 min.

Jednocześnie jednak nie będzie restartem serii, ponieważ – jak słusznie zauważył Phil Spencer – w przypadku tego tytułu jest to zupełnie zbędne.

Gears of War logo

Po tym, jak prawa do serii Gears of War zostały przekazane studiu Black Tusk, wielu graczy zaczęło się obawiać o jej przyszłość – szczególnie po ostatniej, zdecydowanie mniej ciepło przyjętej w porównaniu do trzech pierwszych części odsłonie Judgment. Phil Spencer – szef Xbox – zapewnia jednak, że zdecydowanie nie mamy się o co martwić.

Podczas wywiadu dla IGN Phil Spencer zapowiedział, że najnowsza odsłona Gears of War będzie powrotem do korzeni. Jednocześnie jednak nie będzie restartem serii, ponieważ – jak słusznie zauważył – w przypadku tego tytułu jest to zupełnie zbędne. Mamy zatem spodziewać się całkowicie nowej części, ale z zachowanym świetnym klimatem i równie dobrą mechaniką rozgrywki.

Stworzony (jeszcze przez Epic Games) w ubiegłym roku Gears of War: Judgment często uważany jest za najsłabszą odsłonę serii. Spencer zgodził się z tymi zarzutami. – „Wiem, że Judgment nie zaspokoił pragnień i potrzeb wszystkich graczy. Myślę jednak też, że możemy kontynuować serię – mamy nowy zespół i Roda Fergusona [jednego z producentów trzech pierwszych odsłon – dop.] do pomocy”.

Nowa, niezatytułowana jeszcze odsłona serii Gears of War zmierza na konsole Xbox One. Kiedy należy się jej spodziewać? Tego na razie nie wiadomo. Mamy jednak spać spokojnie. Pytanie brzmi – czy faktycznie możemy wierzyć w słowa Spencera?

Źródło: ScrewAttack, GameSpot

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Wy na poważnie gracie w strzelanki na konsoli płacąc za to jeszcze? ;D
  • avatar
   yendrek
   6
   "czy faktycznie możemy wierzyć w słowa Spencera?". Możemy, tak jak w słowa każdego marketingowca od gier, czyli - pożyjemy, zobaczymy.
   • avatar
    Anonim20
    -1
    Pan Spencer jako jedyny wierzy w moc Xbox One jeszcze.
    Pamiętam jak zachwalał to cudo, potem kilka imprez pod rząd wyszło ,że te jego super gry z super konsoli odpalane były na PC.
    Zastawia mnie jedno czy on jak i reszta szczerze wierzą w to co głoszą czy tylko robią z siebie błazna za $$$ obstawiam to drugie.
    • avatar
     MarTum
     0
     Powroty do korzeni widzę częściej niż tych korzeni faktycznie jest.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Gears of War Judgement był stworzony przez polskie studio developerskie "people can fly" odpowiedzialne m.in. za "Bulletstorm", Epic tylko nadzorował prace. Do poprawki.

      Faktycznie grając w tę część dało się odczuć że jest to dojenie produktu. W kampanię grało się jakby w tryb horda z fabułą, dojdz tam wybij tych itd itp.
      • avatar
       cura666
       0
       Tusk się za gry wziął?