Gry komputerowe

GOG reaguje na złotówki na Steamie

przeczytasz w 1 min.

Właściciele platformy GOG zapowiedzieli, że postarają się o zmniejszenie cen, które zostały zwiększone w wyniku wprowadzenia waluty PLN na Steamie.

Ostatnio można odnieść wrażenie, że internetowe sklepy z grami komputerowymi wreszcie zauważyły, że ich klientami są również Polacy. Najpierw GOG otworzył się na nasz kraj, a od dzisiaj na Steamie można płacić złotówkami. Okazuje się, że ten drugi news ma wpływ na ten poprzedni.

Gdy GOG zadebiutował wreszcie w polskiej wersji, jego właściciele zapowiadali, że jednym z ich priorytetów jest dostosowanie cen do realiów naszego rynku. Pojawienie się polskiej waluty na Steamie skomplikowało jednak nieco sytuację. Jak informują przedstawiciele GOG-a:

„W związku z wprowadzeniem polskiej waluty przez Steam, niektórzy wydawcy zdecydowali się zmodyfikować swoje ceny na tej platformie. Mogą przez to wystąpić różnice w cenach na te same tytuły dostępne na obu platformach – dotyczy to zarówno sytuacji, w których część gier na GOG-u jest dostępna taniej, jak i przypadków cen wyższych”.

Co najważniejsze, temu komunikatowi towarzyszy zapewnienie, że sytuacja będzie monitorowana i podejmowane będą odpowiednie kroki, by podwyższone ceny wróciły do prawidłowego poziomu. Zgłaszać tytuły i pozostawać na bieżąco można dzięki specjalnemu wątkowi na forum platformy – o, tutaj.

Źródło: GOG

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  7
  Konkurencja jak ja to kocham :)
  • avatar
   Damian Szymański
   1
   Niech zaczną działać a nie obiecywać. Obecnie większość gier, którymi mógłbym być zainteresowany wypada taniej na Steam niż na GOG. Przykład Observer na Steam za 107,99 zł zaś na GOG za 119.49 zł. Niby niewiele ale jednak.
   • avatar
    Zwis88
    1
    ja tylko czekam aż ceny na platformach będą konkurencyjne w stosunku to keyshopów.