Systemy operacyjne

Jelly Bean na pokładzie 60 proc. smartfonów z Androidem

przeczytasz w 1 min.

Jelly Bean i KitKat idą w górę. Ten drugi jednak jakby trochę za wolno.

Android Jelly Bean

Rozpoczął się kolejny miesiąc, a to oznacza, że opublikowane zostały nowe wyniki podsumowujące to, które wersje systemu Android są aktualnie najczęściej spotykane na urządzeniach mobilnych. Najnowsze rezultaty są dokładnie takie, jak przewidywaliśmy – można zauważyć dynamiczny wzrost popularności Jelly Bean. Widać też powolutku pnącego się do góry KitKata – najnowszą edycję systemu Google. Trzeba jednak dodać, że szczególnie wyniki tego ostatniego zdecydowanie nie są tak imponujące, jak twórcy mogliby sobie tego życzyć.

W ubiegłym miesiącu dystrybucje Android 4.1, 4.2 i 4.3 – zbiorczo określane jako Jelly Bean – przekroczyły wreszcie magiczną granicę 60 proc. (dokładnie 60,7 proc.). Co ciekawe jednak, w przeciągu stycznia zmalał udział wszystkich wersji Androida od 4.2 w dół, poza 2.2 i 3.2, których wyniki się nie zmieniły. Jedynymi edycjami, które mogą mówić o sukcesie w minionym miesiącu są 4.3 i 4.4. To jednak nie KitKat, a ten pierwszy okazał się wielkim zwycięzcą – jego popularność wzrosła z 7,8 (w grudniu) do 8,9 proc.

System Google Android 4.4 KitKat, co nie powinno nikogo dziwić, zaliczył wzrost. Zaskakujące może być jednak to, o jak niewielkim wzlocie mówimy – z 1,4 w proc. grudniu zrobiło się 1,8 proc. w styczniu. Oczywiście największą bolączką nowej wersji jest bardzo słaba dostępność. Większość urządzeń mogących pochwalić się obecnością tej edycji na pokładzie to smartfony z serii Nexus oraz nowe modele marki Motorola.

Dokładne wyniki prezentują się natomiast następująco:

Android wyniki styczeń 2014

Źródło: PhoneArena, MyAndroidChief (foto)

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  popo601
  4
  Zgadzam się na nowości mogą sobie pozwolić tylko ci co sami potrafią sobie wgrać nowy system bądź ROMA i już widziałem na starym poczciwym Galaxy ACE najnowszego Kit Kata 4.4.2 a aktualizacja przez producenta spoczęła na 2.3.6 chyba więc to już można by rzec "zabytek" ale to jest robione celowo aby zmusić do kupna nowego smartfona po części.
  • avatar
   Marucins
   2
   Byłoby jeszcze więcej
   Wystarczyło wprowadzić oznaczenie fApplowskie

   1.x to jedna wersja wersja
   2.x to druga
   3.x to trzecia
   itd...
   • avatar
    Pan Piksel
    0
    4.3 wzroslo, bo ludzie w koncu S3 zaktualizowali ;]
    • avatar
     deel77
     -1
     Numerownie androida jest dziwne. Czasami mam wrażenie, że zmiany nie zasługują na tak dużą zmianę w numeracji (chodzi o wersje wyższe niż 4.x). Dodatkowo fragmentacja i blokowanie przez operatorów dostępu do oficjalnych (oferowanych przez producentów telefonów) uaktualnień też nie poprawia sytuacji. W takim stanie rzeczy o wiele lepiej wyglądają zarówno iOS jak i WindowsPhone.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ile jeszcze ludzi ma stare oprogramowanie czy 2.3.4 powiedźcie mi czy jakbym chciał na swoim telefonie zaktualizować do 4.0 to właściwie tracę kontakty czy nie kiedyś chciałem sobie zaktualizować to właśnie pojawił się komunikat coś odnośnie kontaktów więc nie wiem...