Mobile

Google chce uporać się z telefonicznym spamem

przeczytasz w 1 min.

Nowa funkcja w systemie Google Android kierowana jest przeciw natarczywym telemarketerom.

Nie lubimy atakujących nas reklam czy smsów z różnego rodzaju ofertami. To samo powiedzieć można jednak także o połączeniach od telemarketerów. Google chciałoby sobie z tymi ostatnimi poradzić.

Producent chciałby, przynajmniej w pewnym stopniu, uporać się z telefonicznym spamem. Opracowane rozwiązanie dedykowane jest rzecz jasna dla systemu Google Android i nie wydaje się szczególnie skomplikowane. System dysponować ma bazą numerów zidentyfikowanych jako te wykorzystywane przez telemarketerów.

Naturalnie ostateczna decyzja należeć powinna zawsze do użytkownika, w związku z czym połączenie nie będzie blokowane. Na ekranie wyświetlony zostanie stosowny komunikat informujący, iż dany numer znajduje się na „czarnej liście”.

Jeśli przedstawiana funkcja działać będzie prawidłowo to z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Niestety, początkowo jej dostępność będzie dość mocno ograniczona - do smartfonów z serii Google Nexus oraz tych z projektu Android One.

Źródło: Google

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  1
  Ja korzystam z aplikacji "odebrać telefon?" z ikoną ośmiorniczki. Posiada bazę nr telefonów z różnego rodzaju spamem.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Samsung GS4 (pewnie inne Samsungi też) taką funkcje ma wbudowaną :-) ale miło że pomyślano teraz o innych użytkownikach i będzie to dostępne w systemie. Ja sobie inaczej radzę o mam kontakt spam i dzwonek bez dźwięku. Działa i nie drażni dzwonieniem. Mam już tam ponad 20 numerów
   • avatar
    taki jeden
    0
    A jest jakaś app w sklepie Googla żeby można było odrzucić nr ze spamem ?
    • avatar
     3ndriu
     0
     Adblock od googla, interesujące.