Oprogramowanie

Google Chrome: przeglądarka dla systemu Android

przeczytasz w 1 min.

Synchronizuje dane użytkownika

Google powoli zajmuje się przenoszeniem swoich aplikacji na platformę Android. Obecnie dostępna jest wersja beta przeglądarki Chrome na smartfony i tablety z system Ice Cream Sandwich.

Od czasu, kiedy Chrome wystartował w roku 2008, minęło sporo czasu. Programiści wprowadzili wiele istotnych zmian i udogodnień, żeby uzyskać obecną wersję software'u, która króluje w niektórych rankingach. Google stwierdziło, że nadszedł czas, żeby mobilni użytkownicy przeglądali witryny sieci web za pomocą ich oprogramowania.

Google Chrome - Android

Firma jako główny atut przedstawia możliwość synchronizacji przeglądarki w tablecie bądź smartfonie z tym, co aktualnie użytkownik robił na komputerze. Jeżeli w obu urządzeniach internauta jest zalogowany na to samo konto, będzie mógł po wyjściu z domu kontynuować pracę rozpoczętą na PC - z otwartymi tymi samymi zakładkami, oraz zapamiętanymi identycznymi stronami.

Z pewnością Chrome, który zachowuje dane przy przenoszeniu ze stacjonarnego sprzętu na mobilny jest dla wielu wielkim udogodnieniem. Szkoda, że testować go mogą jedynie posiadacze tabletów i smartfonów z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Możliwe, że po fazie beta finalny program zostanie udostępniony również użytkownikom innych systemów.
 

Więcej o Google:

Źródło: Google Chrome Blog

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Jak narazie opera rzadzi, chrome moze sie przydac bo na lapie sprawoje sie bardzo ladnie. Swoja droga pierwsza strony opery jakos tak przypomina desktopowego chroma albo to tylko ja ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Autorze, błąd w tytule : "pregladarka"
   • avatar
    gregotsw
    1
    preglądarka ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     tylko ile jest smartfonów z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich ??? z 1% wszystkich ... a co z tymi które nie mają aktualizacji do ICS-a ?
     • avatar
      m4rcin
      -1
      Flasha to to obsługuje?
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Potestowałem trochę i muszę przyznać robi wrażenie. Dodam, że nie jest na razie dostępna dla Polski w markecie. Trzeba sobie znaleźć samemu .apk . Szybkość wczytywania prawie jak na kompie dzięki częściowemu poobieraniu wyników w czasie wpisywania. Przewijanie kartami i nawigacja to bajka. Jak na bete to ani razu się nie wykrzaczyła. Istniej bezpośrednia synchronizacja, np jeżeli mamy jakoś stronę na kompie to na komórce jest bezpośredni link do tego w czasie rzeczywistym. Brakuje na razie Flasha i polskiego menu.
       • avatar
        Diwad
        -1
        Moim zdaniem żadna przeglądarka nie przebija w tej chwili stockowej z ics.
        • avatar
         komefserwis
         -1
         Opera najlepsza? pff

         Dolphin rzadzi :)
         • avatar
          Nalovp
          -1
          Jak się brudnymi łapami pisze to można litery pogubić.
          • avatar
           Diwad
           -2
           Jeśli nie będzie miała czegoś jak "szybkie sterowanie" że stockowej to dla mnie lipa. Ta funkcja powinna już dawno dawno temu trafić na samrtfony.

           A co do tego czy będzie to domyślnie przeglądarka to nie sadze... Z tego co wiem to Android jako taki jest systemem darmowym, możesz sobie go zainstalować na czym chcesz, ale jeśli chcesz używać aplikacji jak mapy, market i inne aplikacje które są też dostępne w innej formie od Google to trzeba bulic. A chrome raczej będzie należał do tych aplikacji.

           Oczywiście to tylko moje przypuszczenia i mogę się mylic...
           • avatar
            Konto usunięte
            -26
            Przynajmniej 6 godzin spóźniony nius.
            Po za tym jestem naprawdę zaskoczony że chroma na andku NIE BYŁO! Jego obecność była dla mnie "oczywistą oczywistością" a tu zonk:)