Przeglądarki WWW

Google Chrome zyska kilka ciekawych funkcji

przeczytasz w 1 min.

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie. I to zdecydowanie: na dwóch komputerach na trzy korzysta się właśnie z niej. Autorzy jesienią wprowadzą w niej kilka zmian, dzięki którym używanie jej będzie jeszcze wygodniejsze.

Google Chrome ułatwi pracę na wielu kartach

Pierwsza z nowości, o której warto wspomnieć, jest kierowana do użytkowników przeglądarki Google Chrome, którym nierzadko zdarza się mieć kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt otwartych kart. Chodzi mianowicie o szybki podgląd tytułu i adresu po najechaniu na miniaturkę, który nie tylko będzie wyglądał inaczej, ale też będzie wyświetlał się natychmiastowo, a nie z opóźnieniem, jak ma to miejsce obecnie.

Chrome podgląd
We wpisie na oficjalnym blogu Google zaznacza, że z czasem szybki podgląd będzie również uzupełniony o miniaturkę strony. 

Odpowiedzi uzyskamy od razu

Zespół rozwijający Chrome’a chce też, żebyśmy szybciej otrzymywali odpowiedzi na pytania, które nas nurtują. Kiedy wpiszemy je na pasku adresu, konkretne informacje uzyskamy od razu – bez konieczności wciskania klawisza Enter

Chrome odpowiedzi
W taki sposób uzyskamy też definicje, informacje o pogodzie czy tłumaczenia słów z innego języka.

Pokoloruj sobie Chrome’a

A to już coś dla osób, dla których istotny jest motyw kolorystyczny przeglądarki. Już jesienią Google Chrome pozwoli nie tylko na ustawienie tła nowej karty, ale też kolorów interfejsu. Dzięki temu dostosujemy przeglądarkę do własnych preferencji

Chrome kolory
Mała rzecz, a cieszy! Dostępne będą zarówno jasne, jak i ciemne motywy.

Tłumaczenie stron również będzie łatwiejsze

Kolejna nadciągająca zmiana jest taka, że przeglądarka Google Chrome będzie proponować tłumaczenie stron i pozwoli też na wybranie automatycznej translacji, co w wielu przypadkach może pomóc w przyspieszeniu pracy.

Chrome tłumaczenie
Na początek obsługiwanych będzie nieco ponad 100 języków.

Poza tym doczekamy się jeszcze możliwości grupowania kart w mobilnej przeglądarce Chrome oraz prostego przesyłania stron pomiędzy smartfonem a komputerem. Google zapowiada, że przygotowuje też kilka niespodzianek. 

Co myślicie o tych nadchodzących zmianach i nowinkach?

Źródło: Gooble Blog, The Verge

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  1
  Och jakież nowości, od 5-10 lat dostępne w innych przeglądarkach, najdalej sięgając to Opera 12 miała już podgląd kart i skórki.
  • avatar
   pawluto
   0
   Opera i tak jest najlepsza choć ostatnio potrafi się zawiesić i nie wczytywać stron...
   Czym nowsza wersja tym gorzej...
   Stara wersja działała bez problemów.
   • avatar
    daro2525
    0
    Nie wiem, kto to pisał, ale jest jak z PiS-em: część rzeczy już jest i działa(tłumaczenie stron, wysyłka na telefon), nie stanowi to już, że zrobimy.