Internet

Google kończy ze skanowaniem naszych skrzynek mailowych Gmail

przeczytasz w 1 min.

Firma Google odpuści sobie poszukiwania słów kluczowych w skrzynkach mailowych w usłudze Gmail. Reklamy spersonalizuje nam w inny sposób.

Firma Google podjęła decyzję, na którą nikt chyba nie będzie narzekał. Jeszcze przed końcem tego roku gigant oficjalnie zakończy skanowanie skrzynek mailowych Gmail w celu poszukiwania kluczowych haseł do późniejszego wykorzystania w spersonalizowanych reklamach internetowych. Tak, obecnie to robi.

Przeznaczony dla przedsiębiorców Gmail oferowany w ramach pakietu G Suite już obecnie nie dopasowuje reklam na podstawie informacji uzyskanych dzięki skanowaniu skrzynki odbiorczej. Powód jest prosty: bo idea jest taka, że reklam tam w ogóle nie ma.

Teraz jednak firma Google poinformowała, że nie będzie także przeszukiwać skrzynek użytkowników „otwartego” Gmaila. Łącznie z usługi tej korzysta już ponad 1,2 miliarda użytkowników – zmiana zdecydowanie więc dotyczy sporej części z nas.

„Żadna inna usługa e-mail nie chroni użytkowników przed spamem, włamaniami i phishingiem tak skutecznie jak Gmail. (…) Klienci G Suite i użytkownicy bezpłatnego Gmaila mogą mieć pewność, że dla firmy Google priorytetem będzie ich prywatnośćbezpieczeństwo– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Czy Google coś na tym traci? Niewiele. Wciąż będzie przecież gromadzić informacje na nasz temat z historii wyszukiwania, odwiedzanych witryn, filmów oglądanych na YouTubie, otworzonych reklam czy funkcji lokalizacji. Ale przynajmniej nasze konwersacje nie będą skanowane.

Źródło: Google Blog, Engadget

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  10
  Proponuje nie wyciągać wniosków z treści, których w oświadczeniu Google nie ma.
  Google nie kończy ze skanowaniem skrzynek - te nadal będą przeglądane choćby pod kątem współpracy z GoogleNow itp technologii. Jedyne co się zmieni to fakt, ze to skanowanie nie będzie miało na celu identyfikacji zainteresowań reklamowych.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   iiiiijasne...
   Czyli mam uwierzyć że NSA tak sobie, lekkim machnięciem ręki odpuści inwigilację miliarda obywateli a Google odpuści sobie łatwy zarobek lekkim machnięciem ręki "bo tak", "bo jesteśmy fajni i "user friendly"?
   yyyy...
   • avatar
    ifeelveryblah
    1
    Gdzie są wszyscy? Gdyby to skanowanie poczty dotyczyło MS to zaraz przelałaby się fala hejtu, ale że to kochane Google to jest wszystko w porządku :)
    • avatar
     Fenio
     0
     Lepiej zacząć korzystać z protonmail.com bo wiarygodność Google jest żadna. Prowadzili pełną inwigilacje, współpracują ze służbami jak NSA i pod tym względem nic się nie zmieni. To że reklamy profilowane nie będą opierały się na treści emaili jest bez znaczenia.