Ciekawostki

Google i paczkomaty, które same do ciebie przyjadą

przeczytasz w 1 min.

Firma Google chce wziąć co najlepsze z paczkomatów, usług kurierskich i technologii jazdy autonomicznej.

Google furgonetka

Paczkomaty to świetna sprawa – znacząco ułatwiają one odbiór przesyłek. Technologie jazdy autonomicznej też mogą się podobać – w większym lub mniejszym stopniu. Firma Google postanowiła połączyć te elementy w całość. Tak powstała koncepcja autonomicznych furgonetek-paczkomatów. Choć w tym konkretnym przypadku powinniśmy chyba raczej mówić o zmechanizowanym kurierze.

Firma Google oficjalnie jest już w posiadaniu patentu na furgonetkę wyposażoną w układ schowków, w których umieszczane mogą być towary zamówione przez klientów. Pojazd bez kierowcy samodzielnie przyjedzie pod wskazany adres i wyśle wcześniej powiadomienie o tym, że już się zbliża. Gdy dojedzie na miejsce klient będzie mógł skorzystać z wbudowanego czytnika kart płatniczych lub,w przypadku przedpłaty, wpisać kod dostępu. Szafka otworzy się automatycznie.

Google furgonetka patent

To tylko patent i być może nigdy nie doczekamy się realizacji tego założenia. Niemniej już niemal pewnym wydaje się, że za kilka lat wszystkie przesyłki dostarczane będą właśnie przez maszyny autonomiczne – czy to przez furgonetki (takie jak ta od Google), czy też przez drony (jak mają to w planach DHL oraz Amazon). Tak czy inaczej patent firmie Google przyda się na pewno – w taki czy inny sposób.

Źródło: Digital Trends

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  7
  Wole by było więcej stacjonarnych paczkomatów.
  • avatar
   kropak
   1
   Ciekawe kto sięgnie do tych skrytek umieszczonych najwyżej? :D trzeba będzie z drabiną zasuwać ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A google dalej żyje w świecie fantazji, że autonomiczny znaczy lepszy. Polecam artykuł na ten temat: http://www.techrepublic.com/article/why-robots-still-need-us-david-a-mindell-debunks-theory-of-complete-autonomy/
    • avatar
     Marqvs
     1
     Samochody, które na ulicach poruszają się bez kierowcy można włożyć między bajki. Sztuczna inteligencja nawet jeśli dorówna inteligencji człowieka może nie byc nigdy uwolniona na większą skalę bo może zagrażać samemu człowiekowi. A nikt nie chciałby być obity czy zabity przez robota.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      I potem dziwić się że bezrobocie rośnie.