Google nie będzie produkować własnych samochodów

przeczytasz w 1 min.

Okazuje się, że wyłącznie sama technologia jazdy autonomicznej będzie autorstwa giganta z Mountain View.

Google Car
Czy ten samochodzik na zawsze pozostanie już tylko prototypem?

Od wielu już miesięcy raz po raz słyszymy o samokierujących się autach Google. Okazuje się, że wyłącznie sama technologia jazdy autonomicznej będzie autorstwa giganta z Mountain View. Philipp Justus z niemieckiego oddziału Google wyjaśnił podczas Frankfurt Motor Show 2015, że jego firma nie ma żadnych planów związanych z produkowaniem własnych samochodów. 

Ta zapowiedź może być o tyle zaskakująca, że firma Google pokazała już przecież nawet swój prototypowy samochód, który zresztą stał się znakiem rozpoznawczym jej technologii jazdy autonomicznej. Z drugiej strony faktem jest, że obecnie większość testów tego rozwiązania  odbywa się na autach Lexusa.

Podczas Frankfurt Motor Show 2015 Justus powiedział, że Google chce współpracować z producentami samochodów, a nie robić im konkurencję. Ruszenie z masową produkcją własnych pojazdów nie jest zresztą proste. Zaś podpisanie kontraktów i dostarczenie kluczowych komponentów będzie nie tylko łatwiejsze i tańsze, ale też pozwoli na szybsze wdrożenie technologii w życie.

Źródło: SlashGear, Google

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StartX_pl
  7
  Kiedyś też twierdzili, że nie będą mieć własnej przeglądarki...
  • avatar
   stupidisco111
   5
   Nie wiem czemu, ale ten samochodzik pasuje mi jakoś do Jasia Fasoli. Tylko domontować znak rozpoznawczy - kłódkę i wypisz wymaluj nowa część przygód "Jaś Fasola w Przyszłości" :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Może powiecie, że nie mam gustu ale mi się podoba ten "dizajn" ;-)