Ciekawostki

Google+ praktycznie bez limitów na wgrywane zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

Google+ zachęca do współdzielenia się zdjęciami. Dzięki nowej usłudze użytkownicy Picasa Web Albums mogą bez limitu wgrywać zdjęcia o rozmiarach do 2048 x 2048 pikseli.

Usługa Picasa Web Albums na zdjęcia w dowolnym rozmiarze, a w praktyce do 50 megapikseli, daje darmowo jedynie 1 GB miejsca. Wgrywanie zdjęć po przekroczeniu tego limitu skutkuje ich zmniejszeniem do rozmiaru maksymalnie 800 x 800 pikseli (0,64 megapiksela). Tych zdjęć może być nieograniczona liczba, ale nie oszukujmy się - taki rozmiar może być dla wielu osób niewystarczający. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rozdzielczości dzisiejszych ekranów, które mogą wyświetlić zdjęcia nawet około 2 megapikselowe (ekrany 1920 x 1200 lub 1600 x 1200 pikseli). A zgromadzenie 1 GB zdjęć to obecnie nietrudne zadanie.
 

Usługa Google+ album ze zdjęciami
 

Jest jednak recepta na ten problem. Co prawda coś za coś, ale koszt nie wydaje się zbyt wygórowany - trzeba się zapisać do usługi Google+. Darmowa powierzchnia dyskowa przysługująca zdjęciom wgranym do Picasa nie wzrośnie, ale maksymalny rozmiar zdjęć nie naruszających limitu 1 GB wzrośnie z 800 x 800 do 2048 x 2048 pikseli. Czyli do około 4 megapikseli.

Można powiedzieć, że dzięki Google+ zyskujemy w pewnym sensie nielimitowaną powierzchnię dyskową dla naszych fotograficznych dzieł. Rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli zaspokoi apetyt każdego monitora czy telewizora. Co więcej, wystarczy do wykonania dobrze wyglądających odbitek o rozmiarach w formacie nawet około 18 x 13 centymetrów.

Wgrywając poprzez Google+, a nie Picasa, nie musimy martwić się o wyczerpanie skromnego limitu na większe rozmiarem fotki. Google+ przeskaluje je automatycznie. Wprowadzono nawet usługę Google Instant Upload, która pozwala na bieżąco wgrywać zdjęcia ze smartfonu z platformą Android do Google+.
 Więcej o usługach Google:

Źródło: Google

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Tia, teraz tylko sie dostać do google+ ;>
  Mam invite'a ale obecnie jest calkowicie zamkniete.
  • avatar
   Jakub Kralka
   0
   Ja nawet dwa invite'y kupiłem na eBayu i też mi się nie udało :(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie ma to jak kupować zaproszenie kiedy każdy kto ma dostęp może zaprosić kolejne osoby poprostu wysyłając newsa, do kręgu, w którym jest dana osoba. Na antywebie ludzie, którzy się dostali wysyłali zaproszenia, no ale prościej jest zapłacić :D
    • avatar
     Rafal_0
     0
     A ja już mam konto na Google+
     • avatar
      bobekk
      0
      mi się nie podoba opcja wysyłania wszystkiego w aplikacji na androida jeśli zaznaczymy instant upload. Konto posiadam od 4 tygodni i aplikacja sporo się rozwinęła.
      • avatar
       bobekk
       0
       tzn zrobisz zdjęcie telefonem i już się wysyła do + tak samo film
       • avatar
        Rafal_0
        0
        Zgadza się, jak jest zaznaczona opcja instant upload to automatycznie zdjęcie zrobione telefonem z androidem ląduje na twoim koncie Google+ w internecie
        • avatar
         Chiny_X
         0
         Co za głupota, po co zakładać tam konto?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Jakoś ludzi muszą ściągnąć, a taka wolna przestrzeń jest kusząca w jakimś stopniu.
          • avatar
           obcypl
           0
           Hmm... Głupota głupotą. Nikt nie każe tych fotek upubliczniać. Są ludzie, którzy walą setki fotek dziennie (i nie mowie tu o profesjonaliście na sesji) więc dla nich idealne rozwiązanie. Biorąc pod uwagę wartość artystyczną takiego pstrykania, to 2048px max to i tak świat a ludzie.
           Oj wiem wiem, wasze super telefony w komórkach mają 8 albo 12 megapikseli. Szkoda tylko, że plastikowe "lensy" ;-) Ja z 8mpx nadal wolę Canona 30D którego teraz można kupić znacznie taniej niż wypasioną komórkę ;-)
           A na poważnie i bez pojazdów: sam trzymam w picassie fotki "dla rodziny". w wersji 2048px to będzie i tak super jakość. Reszta fotek w RAWach na dysku - póki co żaden serwis nie udostępnia miejsca na RAW'y ;-)
           • avatar
            leoxxx
            0
            A ile płacą za posiadanie konta Google+, może też się skuszę ;)
            • avatar
             Rafal_0
             0
             Google+ jest za darmo.
             Z tymi zdjęciami, to wystarczy odznaczyć tą funkcją instant w ustawieniach i już zdjęcia nie lecą do internetu
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Bo po co mają sobie blokować dostęp do zbierania prywatnych informacji :P