Systemy operacyjne

Google zmienia launcher na potrzeby nowych Nexusów

przeczytasz w 1 min.

Czysty Android 7.0 Nougat będzie wyglądał właśnie tak?

Premiera nowych smartfonów z serii Google Nexus zbliża się coraz większymi krokami. Co do części ich specyfikacji pozostaje sporo niewiadomych, ale jedno jest pewne - zadebiutują wraz z systemem Android 7.0 Nougat. Zanosi się na to, że już „na dzień dobry” może on nieco zaskoczyć.

Producent postanowił bowiem zmienić launcher. Niektórzy decydują się na jego pobranie, co jednak z racji trwających jeszcze testów nie zapewnia najwyższego komfortu użytkowania. Niemniej, dzięki takim właśnie osobom pozostali zapoznać mogą się z nadchodzącymi nowościami.

Tych będzie całkiem sporo. Już na pierwszy rzut oka widać, iż kilka elementów zostało widocznie przemodelowanych. Zabraknie tradycyjnej ikony prowadzącej do szuflady aplikacji, chociaż ta pozostanie - dostać będzie można się do niej gestem przeciągania w górę. Pasek wyszukiwania zostanie ukryty pod rozwijalnym przyciskiem z logo Google. Zwolnione miejsce zostanie wykorzystane na widżet kalendarza. Dokładniej przybliża to, podobnie jak ogólną stylistykę nowego launchera, poniższy materiał wideo.


Źródło: Get Googles, techfuzz

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Obrzydliwe te ikonki, to jakiś program dla dzieci? Takie coś 10 lat temu by nie zostało zminusowane ale teraz zdebilenie społeczeństwa na to pozwala.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Namiastkę nowego lanczera mam już teraz gdzie wyłączyłem dock, a drawer aplikacji wysuwam z dołu za pomocą gestu do góry. Fajna sprawa