Gry komputerowe

Polski prequel Gothica - projekt fanowski, ale profesjonalny

przeczytasz w 1 min.

Realizowany za darmo projekt Gothic II: Dzieje Khorinis tworzony jest z niesamowitym wręcz rozmachem. Będą nawet oryginalne głosy!

Gothic II: Dzieje Khorinis – taki tytuł nosi projekt, nad którym Polacy pracują od wielu już miesięcy. Projekt, dodajmy, niezwykle ambitny i realizowany z ogromnym rozmachem. Zapowiada się świetny powrót tej świetnej gry.

Nieoficjalne rozszerzenie przedstawi historię początku tego kultowego już uniwersum – wydarzenia mające miejsce 11 lat przed opowieścią z pierwszego Gothica i na rok przed powstaniem tzw. Magicznej Bariery. Twórcy planują wydanie dwóch części tego dodatku – pierwsza pozwoli graczom odwiedzić Vaduz, druga – tytułowe Khorinis. Protagonista zaś ma na imię Lars.

Autorzy starają się pozostawać w jak największej wierności fabularnej z oryginałem i o tym, że robią to dobrze, najlepiej może chyba świadczyć fakt, że ekipa Piranha Bytes polubiła ten projekt na Facebooku. O jego skali zaś niech przemawia to, że udział w nagraniach do Dziejów Khorinis wzięli profesjonalni aktorzy z oryginalnego dubbingu. Zgodzili się to zrobić za darmo i nieodpłatnie będzie też dystrybuowane to rozszerzenie.

Więcej na temat projektu możecie dowiedzieć się z poniższego filmu:

Trzymamy kciuki!

Źródło: Dzieje Khorinis

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  victordeleco2
  8
  Najlepsza gra ever
  • avatar
   Obiektor
   1
   Jaram sie :)
   • avatar
    darioz
    -5
    Niby ok ale powinni grę robić na silniku 3 części Gothica a nie tym przestarzałym z Gothica 1 i 2!
    Mam wątpliwości co do głównego bohatera, bo jak nie będzie bezimiennego z oryginalnych gier to ten projekt będzie dzialił z Gothiciem tylko nazwę!
    • avatar
     Ben_Dover
     0
     Czyli, że co? Czekamy aż firma posiadające prawa do marki i uniwersum Gothic uzna, że taki fanowski projekt to czerpanie korzyści majątkowych z ich dorobku intelektualnego i doprowadzą do zamknięcia całości? Bo raczej mało kto zdobywa się w dzisiejszych czasach na tak rozsądne kroki, jak wsparcie autorów "growe fan-fiction". Pewnie skończy się na tym, że będzie to projekt obecny w sieci, ale wysoce niepożądany i istniejący w szarej strefie legalności wydawniczej. Niemniej, grałbym.
     • avatar
      czorcik696
      0
      Piękny projekt. Trzymam kciuki i pozdrawiam tak oddanych fanów serii.