Ciekawostki

Google całkiem nieźle przygotowało się na Igrzyska w Tokio

przeczytasz w 2 min.

Od wczoraj możemy podziwiać nowe Doogle od Google, które bezpośrednio nawiązuje do trwających właśnie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dla użytkowników tym razem przygotowano coś więcej oprócz zwykłej grafiki.

Gra od Google z okazji Igrzysk Olimpijskich

Doodle znamy od dawna - są to proste grafiki wyświetlane w wyszukiwarce, które Google przygotowuje z okazji ważnych wydarzeń na świecie lub świąt.

Na okoliczność trwających właśnie w Tokio Igrzysk Olimpijskich pojawiło się najbardziej rozbudowane do tej pory Doodle, które pozwala użytkownikom zagrać w pixel-artową grę utrzymaną w klimacie RPG.

Grę Google z okazji Igrzysk Olimpijskich uruchamiamy klikając w specjalną grafikę Doodle w wynikach wyszukiwania, a następnie przycisk “Play”.

Doodle Champion Island Games powstało przy współpracy z japońskim studiem zajmującym się animacjami - STUDIO4°C. W rozgrywce przenosimy się na tytułową wirtualną Wyspę Czempionów, na której kot Lucky ma za zadanie ukończyć aż siedem mini-gier (łucznictwo, tenis stołowy, jazda na deskorolce, maraton, pływanie synchroniczne, wspinaczka, rugby).

Mini gra Google na Igrzyska Olimpijskie

Sterowanie jest równie proste, co fabuła. Postacią sterujemy przy użyciu strzałek, natomiast każdą specjalną akcję wykonujemy spacją.

Choć tytuł nie należy do wymagających, to z pewnością warto poświęcić mu wolną chwilę i sprawdzić się na Wyspie Czempionów.

Odświeżony został również Dinozaur z Chrome

Dinozaur Google jest z użytkownikami Chrome od 2014 roku. To wyjątkowo prosta pod względem grafiki mini-gra, która aktywuje się podczas braku połączenia z internetem (lub po wpisaniu chrome://dino w przeglądarce Chrome). Choć nic w niej nadzwyczajnego - chyba każdy miał już kilkakrotnie okazję bić rekordy w omijaniu przeszkód pikselowym dinozaurem.

Dinozaur Google - Igrzyska OlimpijskieDinozaur Google ubrany w strój olimpijczyka. Nie mów, że nie sprawdzisz tego u siebie ;)

Z okazji Igrzysk Olimpijskich drobne zmiany dotknęły również Google Dino, który został ubrany w strój olimpijczyka, a tło gry zostało nieco dopasowane do tego, znanego z konkurencji olimpijskich.

Google zachęca również do śledzenia wiadomości oraz wyników trwających Igrzysk w wyszukiwarce, która po wpisaniu hasła “igrzyska olimpijskie” wyświetla skrót najważniejszych informacji.

Mieliście już okazję zagrać w którąś z mini-gier przygotowaną przez Google z okazji trwających Igrzysk? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Google

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!