Gry

Gra w świecie Michaela Jacksona

przeczytasz w 1 min.

Fani Michaela Jacksona już niebawem będą mogli zagłębić się w sieciowej grze inspirowanej motywami z piosenek i teledysków króla muzyki pop.

 Warto przeczytać:
 

Za dość kontrowersyjnym pomysłem stoi mało znane studio SEE Virtual Worlds. Firma chce stworzyć grę sieciową, w której mielibyśmy powrócić pamięcią do motywów wprowadzonych przez Michaela Jacksona nie tylko do świata muzyki, ale i całej popkultury.

Planet Michael poza dość oryginalnym pomysłem na kreację świata pod względem rozgrywki przypominać ma inne MMO dostępne na rynku. Największą zauważalną różnicą będzie jednak sposób rozwiązywania sporów z innymi mieszkańcami wirtualnego świata. Otóż miecze i karabiny zastąpią... taneczne ruchy. Moonwalk jako uderzenie krytyczne? Prawdopodobnie tak właśnie będzie to wyglądało.

O ile pomysł stworzenia gry na motywach życia i twórczości Michaela Jacksona już się wcześniej pojawił (a nawet był realizowany jeszcze za życia gwiazdora), o tyle SEE chce spróbować swoich sił na bardzo ryzykownym gruncie. MMO wspierane przez marki takie jak The Matrix czy The Sims musiały ogłosić upadłość, a z pewnością wśród fanów gier komputerowych sympatyków im nie brakowało.

Choć Planet Michael ma szanse odnieść sukces artystyczny - a i ten jest niepewny, zważywszy na to, że engine pochodzi z 2003 roku, tak o komercyjnym chyba mowy nie ma. A ten - siłą rzeczy - w grach MMO jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło: Planet Michael

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Gra o Jacksonie? Prosze bardzo zabawny artykuł ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gra o Jacksonie? Prosze bardzo zabawny artykuł ;D
   • avatar
    d i l
    0
    Będzie quest na wybielanie dupy? ;p
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Te gre wyobrazam sobie tylko na tej kamerce od Sony ( Kinekt czy Kinect nie pamietam )
     nie taki zabawny artykul, MJ byl czlowiekiem jakim byl ale i tak robil wspaniale piosenki ktorych slucham do dzis i ktore sa mixowane do roznych imprez.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Silnik gry nie pochodzi z 2003 roku. Gra ma wykorzystywać platformę Entropia Universe której częścią jest odpowiednio dostosowany CryEngine2.
      • avatar
       hideo
       0
       "w świecie MJ"? czyli under ground? ;) to może jakiś horror będzie hehe