Gry

Gra w świecie Michaela Jacksona

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Fani Michaela Jacksona już niebawem będą mogli zagłębić się w sieciowej grze inspirowanej motywami z piosenek i teledysków króla muzyki pop.

  Warto przeczytać:
 

Za dość kontrowersyjnym pomysłem stoi mało znane studio SEE Virtual Worlds. Firma chce stworzyć grę sieciową, w której mielibyśmy powrócić pamięcią do motywów wprowadzonych przez Michaela Jacksona nie tylko do świata muzyki, ale i całej popkultury.

Planet Michael poza dość oryginalnym pomysłem na kreację świata pod względem rozgrywki przypominać ma inne MMO dostępne na rynku. Największą zauważalną różnicą będzie jednak sposób rozwiązywania sporów z innymi mieszkańcami wirtualnego świata. Otóż miecze i karabiny zastąpią... taneczne ruchy. Moonwalk jako uderzenie krytyczne? Prawdopodobnie tak właśnie będzie to wyglądało.

O ile pomysł stworzenia gry na motywach życia i twórczości Michaela Jacksona już się wcześniej pojawił (a nawet był realizowany jeszcze za życia gwiazdora), o tyle SEE chce spróbować swoich sił na bardzo ryzykownym gruncie. MMO wspierane przez marki takie jak The Matrix czy The Sims musiały ogłosić upadłość, a z pewnością wśród fanów gier komputerowych sympatyków im nie brakowało.

Choć Planet Michael ma szanse odnieść sukces artystyczny - a i ten jest niepewny, zważywszy na to, że engine pochodzi z 2003 roku, tak o komercyjnym chyba mowy nie ma. A ten - siłą rzeczy - w grach MMO jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło: Planet Michael

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra o Jacksonie? Prosze bardzo zabawny artykuł ;D
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra o Jacksonie? Prosze bardzo zabawny artykuł ;D
 • avatar
  d i l
  Będzie quest na wybielanie dupy? ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  Te gre wyobrazam sobie tylko na tej kamerce od Sony ( Kinekt czy Kinect nie pamietam )
  nie taki zabawny artykul, MJ byl czlowiekiem jakim byl ale i tak robil wspaniale piosenki ktorych slucham do dzis i ktore sa mixowane do roznych imprez.
 • avatar
  Konto usunięte
  Silnik gry nie pochodzi z 2003 roku. Gra ma wykorzystywać platformę Entropia Universe której częścią jest odpowiednio dostosowany CryEngine2.
 • avatar
  hideo
  "w świecie MJ"? czyli under ground? ;) to może jakiś horror będzie hehe