Gry PlayStation 3

Sony wkrótce zamknie serwery Gran Turismo 5

przeczytasz w 1 min.

Jeśli lubicie pobawić się przy tej produkcji w sieci, to nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Wkrótce stracicie bowiem taką możliwość.

Gran Turismo 5 gra zamknięcie serwerów

Gracie jeszcze w Gran Turismo 5? Jeśli lubicie pobawić się przy tej produkcji w sieci, to nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Wkrótce stracicie bowiem taką możliwość.

Sony poinformowało, iż planuje zakończyć wsparcie dla rozgrywek wieloosobowych w Gran Turismo 5. Serwery gry zamknięte zostaną już 20 maja 2014 roku i od tego momentu możliwa będzie zabawa tylko w trybie dla pojedynczego gracza.

Wprawdzie Gran Turismo 5 swój debiut zaliczyło jeszcze w 2010 roku, ale pomimo tego cały czas mogło pochwalić się wieloma fanami. Z tego też względu wydaje się, że powyższa decyzja podyktowana jest tym, iż Sony chce nieco przyśpieszyć przesiadkę na Gran Turismo 6.

Co ciekawe, podobny los spotka także kilka innych, ale już starszych i zdecydowanie mniej popularnych tytułów. Od 28 marca 2014 roku nie będzie można pograć w sieci w Resistance: Fall of Man, Resistance 2 i Resistance 3, a od 28 stycznia 2014 roku w SOCOM: Special Forces, SOCOM: Confrontation oraz MAG. Dwie ostatnie produkcje pójdą zatem w zapomnienie, ponieważ nie oferują one trybu dla pojedynczego gracza.

Jeśli nie planujecie jeszcze sięgnięcia po Gran Turismo 6, to macie kilka miesięcy na to, by nacieszyć się poprzednią odsłoną serii.

Źródło: pushsquare, uk.playstation

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alron
  14
  Troche słabo jak po ~3 latach od premiery zamykają serwery. Ale co ja tam wiem, hajs sam nie wpadnie.
  • avatar
   Dudi4Fr
   8
   No proszę i znaleźli nowy sposób żeby zmusić ludzi do kupna nowych produktów... Nie dziwie się jak za kilka lat przy wyjściu nowej części jakieś serii serwery starej staną tydzień po premierze...
   • avatar
    alb3rt
    7
    GT, resistance i socom to jeszcze pół biedy bo jest single ale taki MAG jest grą tylko multiplayer więc jak ktoś kupił to gra do wyrzucenia.
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     Czyli teraz czekać, aż EA wypatrzy sposób na kasiorę... Serwery Bf 4 będą aktywne do daty wyjścia na rynek BF 5 :D
     • avatar
      exposiure
      4
      1. Większość osób i tak przejdzie na GT6 w perspektywie najbliższego półrocza.

      2. Uprzedzają o zamknięciu z 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

      Sony to porządna firma, nie ma czego się czepiać.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Powinni oddać pieniądze.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        I tak szybko własnie zdychają gry na konsole... Wyjdzie n+1 to 1-n wersja pada...
        • avatar
         tommyt1983
         -4
         Ot to właśnie całe darmowe granie online na ps3... kicha i słaba jakość serwerów...Na X360 nie do pomyślenia ;) płacisz i grasz kiedy chcesz oraz jakość usługi na o wiele wyższym poziomie. Myślę , że po tym jak Sony wprowadziło wraz z PS4 płatny Online wszystko się poprawi i nie będzie takich "kwiatków"