Gry

Co ładniejsze, Gran Turismo 7 na PS5 czy kilkuletnia Forza Motorsport 7 na PC?

przeczytasz w 1 min.

Gran Turismo 7 i Forza Motorsport 7 mają trochę wspólnego, ale ich premiery dzieli kilka lat. Mimo tego dyskusje o oprawie graficznej obydwu tych tytułów nie prowadzą do szybkiego wyłonienia zwycięzcy.

Gran Turismo 7 vs Forza Motorsport 7, PlayStation 5 vs PC

Już jakiś czas temu pojawiały się porównania wymienionych tytułów, które wcale nie przedstawiały Gran Turismo 7 jako zdecydowanego zwycięzcy. Czy teraz jest inaczej? Ciekawy materiał został przygotowany przez twórców dość popularnego kanału ElAnalistaDeBits. Zdecydowali się zestawić Gran Turismo 7 (bez oraz z aktywnym ray tracingiem) uruchomione na PlayStation 5 z Forza Motorsport 7 odpaloną na PC w ustawieniach Ultra.

Postarano się o dość rozbudowane porównanie, które pokazuje nie tylko krótkie fragmenty wyścigów, ale też sporo detali. Bliżej spojrzano między innymi na oświetlenie, tekstury, fizykę, odbicia światła czy wreszcie samochody oraz różnego rodzaju warunki pogodowe. To właśnie te ostatnie były w centrum zainteresowania już wcześniej i padało trochę komentarzy, iż Forza Motorsport 7 zawstydza w tym aspekcie zdecydowanie młodszego konkurenta. Co sądzicie?

Kiedy nowa Forza Motorsport?

Gran Turismo 7 to nowość na rynku, gra zadebiutowała na początku tego miesiąca. Microsoft ostatnio (w listopadzie zeszłego roku) wypuścił Forza Horizon 5, ale ta nastawiona jest na zręcznościowy model jazdy. Pojedynkiem nowej generacji będzie więc starcie Gran Turismo 7 i nowej Forza Motorsport.

Kiedy do niego dojdzie? Trudno powiedzieć, bo chociaż zapowiedź miała miejsce w połowie 2020 roku to póki co nie poznaliśmy wielu konkretów, data premiery też pozostaje zagadką. Wiadomo, że nowa Forza Motorsport powstaje pod skrzydłami Turn 10 Studios i będzie dostępna na Xbox Series X/S oraz PC, w dniu premiery także w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Źródło: ElAnalistaDeBits, foto: xbox (Forza Motorsport 7)

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aquaform
  8
  PlayStation 5 jest za słabe.
  • avatar
   6
   Forza jest ładniejsza, ale jeździłem w obu grach i Gran Turismo 7 ma znacznie lepszą mechanikę prowadzenia pojazdów (bardziej realistyczną i precyzyjnie odzwierciedlającą nawierzchnie toru). Oprócz tego GT7 ma fajniejszy ogólny klimat.

   FM7 to niemal gra akcji - wszystko się trzęsie w czasie, gra skupia się na efektach, a realizm prowadzenia zostawia nawet nie na drugim, lecz na trzecim planie. Ale jest ładna skibana.

   GT7 ma dokładnie odwrotnie. Realizm oddania toru, zachowania samochodu w różnych sytuacjach - to jest najważniejsze. Gra nie imponuje grafika, ale imponuje jakością prowadzenia. Z resztą warto zapytać kierowców profesjonalnych, którzy jeżdżą w serii Gran Turismo.
   • avatar
    UglierOrlock
    3
    zdecydowanie FM7
    • avatar
     Dragonik
     3
     Forza motorsport zdecydowanie.
     • avatar
      Wenezo
      1
      Co to w ogóle za porównanie pc do ps5??