• benchmark.pl
 • Gry
 • Tak się zarabia. GTA V z datą premiery na trzeciej już generacji konsol
Gry

Tak się zarabia. GTA V z datą premiery na trzeciej już generacji konsol

przeczytasz w 2 min.

GTA V już wkrótce trafi na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Możemy się śmiać, możemy krytykować, ale Rockstar znów zarobi i to zapewne sporo.

GTA V na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Kiedy premiera?

O planach wydania GTA V na trzeciej już generacji konsol dowiedzieliśmy się jeszcze w połowie 2020 roku. Składane wówczas obietnice nie doczekały się realizacji, z czasem podjęto bowiem decyzję o opóźnieniu premiery. Mówiono o końcówce pierwszego kwartału tego roku, dziś zostało to doprecyzowane.

Jeśli czekacie, to odnotujcie, że GTA V zadebiutuje na PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S dokładnie 15 marca. Oczywiście jednocześnie można mówić również o debiucie Grand Theft Auto Online. W jego przypadku mamy do czynienia z małym ukłonem w kierunku posiadaczy PlayStation 5, ponieważ będą oni mogli bawić się w sieciowym wariancie za darmo - przez pierwsze trzy miesiące.

Next-genowe GTA V w 4K

Przypomniano o kilku istotnych kwestiach technicznych. Grand Theft Auto V i GTA Online na wymienionych konsolach zaoferują nowe tryby graficzne „z rozdzielczością do 4K oraz płynnością do 60 klatek na sekundę”, a także ulepszone tekstury i odległości rysowania, HDR oraz ray tracing.

Poza tym można spodziewać się elementów charakterystycznych dla tej generacji sprzętu, czyli skróconych czasów ładowania, lepszego dźwięku oraz funkcji oferowanych przez konkretne platformy, takich jak np. haptyczne wibracje w kontrolerze DualSense. Dodatkowo w GTA Online pojawić ma się kilka zmian innych niż wizualne.

Trzeci raz to samo i... pewny zysk?

Planujecie zakup? Pierwszy czy kolejny? Dla bawiących się już przy tych tytułach, a chcących przejść na nowszy sprzęt przewidziano opcje przenoszenia postępów.

Jakkolwiek ktoś będzie narzekał, GTA V cały czas utrzymuje się w gronie najlepiej sprzedających się gier. Trudno więc dziwić się Rockstar Games, bo tak naprawdę producent może liczyć tu na pewny zysk. Co z tego, że GTA 5 debiutowało pierwotnie jeszcze na PlayStation 3 i Xbox 360, później trafiło na PlayStation 4 i Xbox One oraz PC, a teraz zmierza na trzecią generację konsol. Jak widać po wynikach sprzedaży, graczom to wystarcza.

Źródło: Rockstar Games

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  greglion
  4
  GTA Online to symulator Wrocławia o 15
  • avatar
   pawluto
   3
   Ta gra już jest tak zryta że nic mnie do niej nie ciągnie ...Nawet wiadomość o części 6 nie robi na mnie wrażenia...
   • avatar
    kryspin34
    -1
    Czemu nie napisaliscie o tym:
    "...we are pleased to confirm that active development for the next entry in the Grand Theft Auto series is well underway."