Karty graficzne

GTX460 z fabrycznym chłodzeniem Accelero

przeczytasz w 1 min.

Firma Sparkle zaprezentowała kartęCalibre X460G wyposażoną w popularne chłodzenie Accelero. Karta będzie mogła pochwalić się zarówno wyższymi taktowaniami, jak i niższą temperaturą pracy.

 Warto przeczytać:
 

Niereferencyjny system chłodzenia Accelero Cooling firmy Arctic Cooling znamy już ze słabszego modelu Calibre X450G. Składa się na niego duży aluminiowy radiator z czterema miedzianymi rurkami cieplnymi oraz dwa wentylatory o średnicy 92mm. Według producenta takie chłodzenie ma zapewnić nawet o 12 procent niższe temperatury w stosunku do standardowych rozwiązań.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii PWM (modulacja szerokości impulsów) prędkość wentylatorów może być łatwo regulowana. Tak aby - zależnie od aktualnej potrzeby - móc zapewnić wysoką wydajność, lub też odpowiednio niski poziom generowanego hałasu. Oczywiście chłodzenie umożliwia także ręczne ustawienie prędkości obrotowej obu wentylatorów.

Podobnie jak wszystkie produkty z serii Calibre, tak i ten model został wyraźnie podkręcony. Częstotliwość pracy rdzenia GeForce GTX 460 1GB została ustawiona na 790 MHz, jednostki cieniujące podkręcono do 1580 MHz, zaś pamięć GDDR5 do 975 MHz (3900 MHz efektywnie). Niestety Sparkle w swoim oświadczeniu nie ujawniła ceny karty X460G, ani przewidywanej daty jej premiery sklepowej.

Źródło: Sparkle

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Macieyerk
  0
  ładne chłodzenie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Hmm i co z tego że łądne chłodzenie jak i tak będiesz miał karte w dół i tego chłodzenia tym bardziej nie będziesz widział... Tym bardziej jak pewnie masz bude bez okna.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Właśnie :p mogliby zmienić budowe GPU tak ,żeby zarówno rdzeń jak i chłodzenie znajdowały się po drugiej stronie karty :p Wtedy to chociaż by jakoś wyglądało a tak trzeba się zadowolić back platem xD
    • avatar
     Gasek
     0
     No to czekamy na porównania i testy.
     • avatar
      0
      Pewnie wydajne chłodzenie
      • avatar
       Lightning
       0
       Ciężko ocenić jakąkolwiek kartę graficzną (cokolwiek) nie znając ceny. Administracja co prawda obiecała, że będą kolejne testy kart GTS 450, ale jakoś się nie doczekałem.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Szanowny Panie Newsma,

        1. Firma Arctic Cooling to od jakiegoś czasu "mianuje się" Arctic (na rynku pozostała jedynie marka produktów)
        2. W ofercie Arctica jest cała masa coolerów GPU z rodziny Accelero wiec wypadałoby namierzyć co to tam sobie Sparkle zamontował (a mowa oczywiście o Accelero Twin Turbo Pro).
        3. "ręczne ustawienie prędkości obrotowej obu wentylatorów"...znaczy się mam jakiś magiczny przycisk czy po prostu jest w zestawie adapter na 7/12V? :)
        • avatar
         marcin_kg
         0
         O programowej zmianie prędkości wentylatora nie słyszałeś?