Gry

Hearthstone: karcianka Blizzarda może trafić na konsole

przeczytasz w 1 min.

Blizzard ma plany związane z Hearthstone na co najmniej 10-20 lat.

Hearthstone screen

Gra Hearthstone: Heroes of Warcraft dość niespodziewanie stała się jedną z najważniejszych marek w portfolio Blizzarda. Według ostatnich doniesień wydanie tej popularnej karcianki w wersji na smartfony przyczyniło się do tego, że gra generuje obecnie około 20 milionów dolarów przychodów każdego miesiąca. Nie dziwi więc zupełnie fakt, że amerykański producent wiąże z Hearthstone ogromne nadzieje i plany.

W trakcie ostatniego wywiadu z redakcją serwisu GameSpot producent wykonawczy Blizzarda, Hamilton Chu, przyznał, że gra Hearthstone, podobnie jak wcześniej World of Warcraft, tworzona była i jest z myślą o wieloletnim wsparciu. Amerykański producent chce, by karcianka przyciągała graczy jeszcze przez co najmniej 10, a może i 20 lat. W tym czasie Hearthstone będzie stale rozwijane – będą dodawane nowe karty, nowe opcje itd.

Podczas tego samego wywiadu Chu ujawnił też, że Blizzard rozważa wydanie gry Hearthstone w wersji na konsole. Prosi o to podobno wiele osób, a i sam producent jest pozytywnie nastawiony do realizacji takiego scenariusza. Jednocześnie dodał, że nie powinniśmy się jednak spodziewać jej debiutu w najbliższym czasie. Producent wspomina, że stworzenie wersji mobilnej kosztowało go wiele pracy i „jeśli zdecydujemy, że tworzymy wersję konsolową, będzie ona dla nas równie ważna co inne i jeśli się za to zabierzemy, to poświęcimy temu sporo czasu”.

Źródło: GameSpot

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Zainstalowałem jak wyszła wersja na androida. Zakochałem się w tej grze i grałem przez tydzień po czym totalnie olałem. Jak każdy f2p gra się super na początku a później widzisz że aby wskoczyć wyżej musisz albo poświęcić tysiace godzin albo sypać pieniędzmi.
  • avatar
   Roller Mobster
   -8
   Taki szit na konsole? To chyba odrazu w ps+