Gadżety

Helios: słuchawki Bluetooth ładowane przez Słońce

przeczytasz w 1 min.

Koniec z rozładowanym akumulatorem słuchawek. No, przynajmniej w te bardziej słoneczne dni.

Helios

Słuchawki Bluetooth dają dużą wygodę użytkownikowi dzięki likwidacji zwisającego przewodu. Cały komfort jednak znika, gdy nagle okazuje się, że stan naładowania akumulatora osiągnął ZERO. Grupa Exod postanowiła raz na zawsze usunąć ten problem – jej słuchawki Helios zostały wyposażone w panel solarny umożliwiający naładowanie wewnętrznego akumulatora zawsze wtedy, gdy świeci Słońce.

Helios wykorzystują technologię Bluetooth 4.0, za pomocą której możliwe jest nawiązanie bezprzewodowego połączenia ze smartfonem lub innym tego typu gadżetem. W przypadku korzystania z bardziej klasycznego urządzenia możemy też skorzystać z dołączonego przewodu mini jack 3,5 mm. 

Ładowanie słuchawek Helios może odbywać się zarówno tradycyjnie – poprzez przewód microUSB – jak i wykorzystując w tym celu promienie słoneczne. Według oficjalnych informacji każda godzina w Słońcu oznacza możliwość słuchania muzyki przez połowę tego czasu. Pełne naładowanie umożliwia natomiast 15 godzin nieprzerwanej pracy.

Grupa Exod rozpoczęła zbiórkę na platformie Kickstarter. Celem jest 50 000 funtów. Jeśli chcecie zarezerwować sobie egzemplarz możecie wesprzeć twórców kwotą co najmniej 100 funtów. Sprawdźcie sami – Helios na Kickstarter.

Źródło: SlashGear, Gizmag, Kickstarter

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nilhus
  1
  Trochę lipa że ładują się na słońcu 2x dłużej niż można użytkować co niestety przy rozładowanej baterii nie pocieszy nas za bardzo bo zanim będzie można zacząć słuchać to będzie trzeba poczekać z 1h (albo i więcej w zależności od tego ile chcemy potem słuchać). Gdyby były równe to z pewnością byłby super pomysł. W tej sytuacji to tylko kolejny nieprzemyślany do końca produkt. Oczywiście także nie na nasz klimat. Chyba że ktoś się wybiera do afryki to nawet polecam.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zimą nie ma słońca i co dalej?