Technologie i Firma

Historia przeglądania na sprzedaż

przeczytasz w 1 min.

Amerykanie prowadzą dyskusję o tym, czy dostawca Internetu powinien mieć możliwość sprzedania historii przeglądania klienta agencji reklamowej.

Agencje reklamowe jakoś muszą zwiększać skuteczność kampanii dla klientów. Stąd też rozwój tzw. Big Data marketingu. Do tego potrzebne są jednak dane – i gdy lokalizacja smartfona czy informacje udostępniane na portalach społecznościowych okazują się niewystające, z pomocą może przyjść historia przeglądania stron internetowych.

W Stanach Zjednoczonych trwa dyskusja na temat tego, czy powinno się umożliwić agencjom reklamowym kupowanie historii przeglądania WWW użytkowników od dostawców usług internetowych. Co więcej, ci ostatni nie będą musieli uzyskiwać wyraźnej zgody ze strony klientów. 

Propozycja wyszła od Partii Republikańskiej i otwarcie chwali ją część amerykańskich agencji reklamowych. Chodzi mianowicie o wyeliminowanie zapisów prawnych nakładających na operatorów internetowych obowiązek pilnowania prywatności użytkowników i uzyskiwania jednoznacznej zgody na przetwarzanie informacji na ich temat.

Jeśli ani FCC, ani Kongres nie odrzucą propozycji Republikanów „klienci nie będą mieli możliwości, by powstrzymać dostawców usług internetowych przed narażaniem ich prywatności i sprzedawaniem informacji na temat ich zdrowia, finansów czy dzieci” – uważa senator Edward Markey z Partii Demokratycznej. Rozmowy trwają.

Źródło: Ars Technica

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  david_89
  11
  Reklama robi się powoli jak islam, wchodzi każda dziura...
  • avatar
   Satanski
   9
   "Chodzi mianowicie o wyeliminowanie zapisów prawnych nakładających na operatorów internetowych obowiązek pilnowania prywatności użytkowników i uzyskiwania jednoznacznej zgody na przetwarzanie informacji na ich temat."

   Ale niech nikt nie pilnuje mojej prywatności. Niech po prostu się odp...lą od mojej historii wyszukiwania. Zarówno reklamodawcy, jak i providerzy.
   • avatar
    Avantu
    -2
    Oni się zastanawiają czy agencje reklamowe mogą kupować takie informacje a o rząd, służby specjalne które mają dostęp do takich danych jakoś nikt się nie troszczy.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login