Filmy / seriale / VOD

Tęsknicie za Grą o tron? Przygotujcie się na House of the Dragon

przeczytasz w 2 min.

Gra o tron już za nami i pomimo życzeń sporej części widzów, jej ósmy sezon nie będzie nagrywany od nowa. Doczekamy się za to spin-offa, którego tytuł brzmi House of the Dragon.

House of the Dragon, czyli Dom smoka – tak brzmi tytuł najnowszego serialu zapowiedzianego przez sieć HBO, która szuka przebojowego następcy Gry o tron. Choć słowo „następcy” może być w tym przypadku mylące, ponieważ… 

Dom smoka opowie, co działo się przed wydarzeniami, którymi emocjonowała Gra o tron

Podstawą fabularną dla serialu Dom smoka jest Ogień i krew – powieść George’a R.R. Martina, która do polskich księgarni trafiła na przełomie ubiegłego i aktualnego roku. To historia, która toczy się około 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron – historia rodziny smoczych lordów, znanych jako Targaryenowie. 

House of the Dragon zapowiedź

Scenariusz 10 odcinków, które złożą się na pierwszy sezon, napisał Ryan Condal, który swoją jakość potwierdził już przy okazji serialu Colony. O reszcie ekipy ani o obsadzie aktorskiej na razie niemal nic nie wiadomo. Niemal, bo poznaliśmy nazwisko reżysera pierwszego epizodu – to Miguel Sapochnik, który pracował też przy Grze o tron.

Kiedy obejrzymy serial House of the Dragon?

Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie i nie wiemy nawet, czy prace na planie już w ogóle ruszyły. Jeśli nie, to premiera przed 2021 rokiem wydaje się mało prawdopodobna

House of the Dragon plakat

Wiemy natomiast, że nie obejrzymy innego spin-offa Gry o tron, który został zapowiedziany wiele miesięcy temu. Chodzi mianowicie o The Long Night z Naomi Watts w roli głównej, który miał przedstawiać wydarzenia mające miejsce tysiące lat przed tymi z Gry o tron. Po nakręceniu „pilota” zrezygnowano jednak z tego projektu.

Czekacie na nowy serial ze świata Gry o tron czy może po ósmym sezonie macie już dość? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge, Entertainment Weekly, BuzzFeed News

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  5
  Ostatnim sezonem gry o tron dobitnie pokazali że bez materiału źródłowego nie są w stanie nakręcić nawet przeciętnego serialu więc nie wiem jak dużym optymistą trzeba być aby czekać na spinoffa.
  • avatar
   Adelar
   4
   Nie wiem czy bez Tyriona Lanistera ten nowy serial będzie po co oglądać.
   • avatar
    mw_1975
    1
    Szansę można dać, w końcu nikt nie podpisuje cyrografu, aby obejrzeć cały serial. Najwyżej się przerwie oglądanie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     łeeee...... kolejny ex, z zasady omijam.
     • avatar
      mw_1975
      0
      Szansę można dać, w końcu nikt nie podpisuje cyrografu, aby obejrzeć cały serial. Najwyżej się przerwie oglądanie.