Laptopy

HP EliteBook - 24 godziny na baterii

przeczytasz w 2 min.

Dell niedawno informował, że jego laptop może pracować na jednym ładowaniu baterii przez 19 godz. Przyszła i kolej na HP – firma twierdzi, że notebooki EliteBook mogą pracować z dala od gniazdka elektrycznego przez całą dobę. Aby uzyskać tak imponujący wynik, komputer musi być wyposażony w specjalne podzespoły i oprogramowanie.

HP poinformowało, że znalazło rozwiązanie na największy problem nękający użytkowników mobilnych – czas pracy na baterii. Jak twierdzi producent, jego komputer przenośny EliteBook 6930p, kiedy zostanie wyposażony w opcjonalny, ultrapojemny akumulator, potrafi pracować na jednym ładowaniu baterii przez 24 godz. To rzeczywiście wynik rewelacyjny.

Firma chwali się, że notebook można zabrać ze sobą w najdłuższą podróż samolotem – przelot z lotniska Newark Liberty International do lotniska Singapore Changi trwa 18 godz. i 40 min. I przez cały ten czas, a nawet dłużej, laptop będzie funkcjonował bez zarzutu.

Niemniej jednak ultrapojemna bateria to nie wszystko, aby laptop mógł pracować całą dobę. HP twierdzi, że potrzebujemy także systemu operacyjnego Windows XP, najnowszych sterowników do układów graficznych Intela oraz specjalnego BIOS-u HP i oprogramowania. Nie obejdzie się także bez odpowiednich komponentów, takich jak dysk SSD Intela (80 GB) oraz specjalna matryca podświetlana diodami LED. Co warte wzmianki, matryca ta nie jest jeszcze dostępna – notebooki z nowym ekranem pojawią się na rynku w październiku. HP twierdzi, że najnowsze wyświetlacze LED, w porównaniu z tradycyjnymi LCD, wydłużają czas pracy komputera o całe 4 godz. Z kolei najnowsze dyski SSD Intela wydłużają czas o 7 proc.

Firma utrzymuje, że czas pracy został zmierzony specjalnym benchmarkiem – niestety nazwy programu nie podano. Można się jednak domyślić, że komputer nie zaoferuje tak długiej pracy w grach – 24 godz. pracy można będzie uzyskać pewnie tylko w typowych zastosowaniach, takich jak przygotowywanie tekstu czy przeglądanie stron internetowych.

– Aby mógł pracować cały dzień – życzenie większości użytkowników notebooków spełnia się. Posiadacze HP EliteBook 6930p nie będą musieli już martwić się o baterię i to, jak długo komputer będzie jeszcze działał – powiedział Ted Clark z HP.

Niestety nie mamy żadnych informacji na temat stosowanej w EliteBooku baterii. Jeśli jednak będą to akumulatory podobne do tych jakie oferuje Boston-Power (są gotowe do pracy po 30-minutowym ładowaniu), rzeczywiście możemy mówić tu o rewolucji na rynku komputerów przenośnych.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!