Laptopy

HP zapowiada laptopy z AMD FreeSync - na początek Envy 15z

przeczytasz w 1 min.

Technologia FreeSync pozwala uzyskać bardziej płynny obraz i docelowo ma trafić do wszystkich laptopów HP z procesorami APU Carrizo.

HP Envy 15z laptop

Jakiś czas temu AMD zapowiedziało wprowadzenie technologii FreeSync do laptopów, lecz jak na razie jest ona dostępna tylko w modelu Lenovo IdeaPad Y700. Sytuację ma się zmienić za sprawą firmy HP, która planuje wprowadzić nową funkcję do wszystkich modeli bazujących na układach APU Carrizo (6. generacja APU).

Technologia AMD FreeSync rozwiązuje problemy z komunikacją między procesorem a monitorem/ekranem, co pozwala wyeliminować zacinanie się animacji i „rozrywanie” klatek – w efekcie otrzymujemy bardziej płynny obraz i lepszą jakość rozrywki. Na podobnej zasadzie działa konkurencyjna technologia Nvidia G-Sync - tyle tylko, że zamiast układu graficznego Radeon wymaga karty GeForce.

Jeszcze w pierwszej połowie roku firma HP planuje wprowadzić technologię AMD FreeSync do konsumenckich laptopów z serii Envy 15z (wersje z procesorami APU Carrizo), natomiast w drugiej połowie roku rozwiązanie to ma trafić do wszystkich modeli tego producenta z układami APU Carrizo.

Wygląda zatem, że AMD próbuje dogonić konkurencję pod względem dostępności swojej technologii – zadanie nie jest jednak takie proste, bo w Europie na próżno szukać „sławnego” IdeaPad Y700, ale za to zaczynają się pojawiać kolejne laptopy z funkcją G-Sync. Miejmy nadzieję, że sytuacja zmieni się za sprawą firmy HP i w ślad za nią pójdą kolejni producenci.

Źródło: AMD, HP (foto)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Panowie kiedy wyniki konkursu za głosowanie na produkty roku?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Mam nadzieję że FreeSync wciąż będzie zdobywał rynek jak w obecnym tempie.