Smartfony

Wideorozmowa wprost ze szczytu Mount Everest: za pomocą HTC One

przeczytasz w 1 min.

Wykorzystano specjalny terminal łączności satelitarnej

Daniel Hughes Mount Everest

Łączność wizualna przez smartfon bezpośrednio ze szczytem Mount Everest? Zwykle niemożliwa, bo tam nie ma zasięgu. Jednak dzięki specjalnemu terminalowi sieci satelitarnej możemy zobaczyć, jak wygląda taka wideorozmowa przeprowadzona za pomocą HTC One.

Smartfon HTC One był bohaterem naszej recenzji w lutym tego roku. Jeszcze w nieostatecznej wersji, a już zasłużył na dobrą opinię. Późniejsze poprawki wyeliminowały niektóre z dostrzeżonych przez nas błędów w funkcjonowaniu aparatu cyfrowego. HTC One jako flagowy produkt tajwańskiego koncernu „angażuje się” w aktywne poznawanie naszego globu. Wraz z polskim rowerzystą, Damianem Drobykiem, będzie przemierzał obie Ameryki. Choć z pewnością na trasie nie zabraknie ostrych podjazdów, to nie będą one tak ekstremalne jak ostatnia wyprawa tego smartfona na „Dach Świata”.

Szczyt Everestu nie jest może najtrudniejszym z ośmiotysięczników do zdobycia, ale i tak o wejściu tam mogą pomarzyć tylko najodważniejsi i najwytrwalsi. W marcu polscy himalaiści chwalili się nagraniem wideo zrealizowanym na szczycie niższego, ale jakże brutalnego dla życia wspinających się nań ludzi, Broad Peak. Teraz Brytyjczyk Daniel Hughes zabrał ze sobą HTC One na najwyższy ze szczytów. Za pomocą tego smartfona i terminalu łączności satelitarnej udzielił wywiadu telewizji BBC One. Poniżej zapis przekazu.


 

Jakość przekazu nie rzuca na kolana, ale gdyby każda grupa śmiałków mogła być choćby w takim kontakcie z bazą, przez większość wyprawy. Chyba nie trzeba tłumaczyć, o co nam chodzi.

„Wyprawa Brytyjczyka na najwyższy szczyt świata i wideorozmowa są częścią projektu, w ramach którego zbiera on pieniądze na rzecz organizacji Comic Relief. Celem Daniela jest uzbieranie miliona Funtów – w tej chwili zebrane zostały fundusze w wysokości ponad 40 tysięcy Funtów.”  Mają one trafić do potrzebujących w Wielkiej Brytanii i Afryce.

Na koniec jeszcze jedno wideo, tym razem nie jest to już przekaz na żywo, które ilustruje, jak dużym wyzwaniem jest wspinaczka w Himalajach.

Źródło: HTC, everestmillion

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  nie ma to jak wziasc smartfona w ekstremalna wyprawe... w mrozie - 40* zdjac rekawice i zmarznietym i sztywnym paluchem pukac po ekranie ; ppp

  mnie jakos takie promocje nie ruszaja.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Dzisiaj wideo rozmowa, ze parę lat biedronka na szczycie - totalna inwigilacja ;)
   • avatar
    adamowski10
    0
    Tam jest pięknie *_* podziwiam śmiałków i czekam na kolejne relacje :)