Smartfony

Problemy z produkcją smartfona HTC One - rynkowy debiut prawdopodobnie się opóźni

przeczytasz w 1 min.

HTC ma problemy z kamerą w smartfonie One. W pierwszej partii na rynek trafi dużo mniejsza liczba urządzeń.

HTC One smartfon produkcja problem

Po zapowiedzi HTC One w świecie mobilnym zaroiło się od pozytywnych opinii. Smartfon zrobił na niemal wszystkich bardzo dobre wrażenie i nic dziwnego, że sam producent wiązał z nim bardzo duże nadzieje. Może okazać się jednak, że nie wszystko potoczy się zgodnie z planem.

HTC jest obecnie w bardzo słabej sytuacji finansowej. W podbudowaniu pozycji tajwańskiego producenta pomóc miała dobra sprzedaż nowego flagowca. Ta jednak może być dużo niższa, niż zakładano i to nie ze względu na małe zainteresowanie klientów, lecz z uwagi na problemy z produkcją urządzenia.

Kłopoty sprawia jeden z ważniejszych elementów specyfikacji - kamera. Jak wiadomo, zastosowano tutaj nową technologię ultrapikseli, która, jak się okazuje, wymaga poświęcenia jej nieco więcej pracy.

Z planowanej liczby smartfonów uda się wyprodukować w najbliższym czasie jedynie 20%. W pierwszej partii dostaw na rynek trafi zatem około 800 000 - 1 200 000 egzemplarzy. Oznacza to duże problemy z dostępnością HTC One, zwłaszcza na mniej znaczących dla producenta rynkach.

A jak wiadomo, HTC skupia się obecnie na rynku amerykańskim i tam też smartfon powinien pojawić się zgodnie z planem, jeszcze w marcu. Kiedy zatem można spodziewać się jego debiutu w Polsce? Prognozy nie są zbyt optymistyczne i debiut HTC One w naszym kraju odbędzie się najwcześniej w maju.

Sprawa może okazać się dla producenta bardzo bolesna. Zbyt zniecierpliwieni klienci mogą sięgnąć po produkty konkurencji. Trudno bowiem przypuszczać, by Samsung miał jakiekolwiek opóźnienie przy wprowadzaniu do sprzedaży Galaxy S4.

Poza tym technologia ultrapikseli nie okazuje się tak dobra, jak zakładano. Jak wypada w akcji, zobaczyć możecie w naszych testach HTC One.

Źróło: gsmarena, androidaustralia

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    david_89
    9
    żeby nie było jak z poprzednim HTC one s, kiedy mieli problemy z produkcją procesorów zaczeli montować slabsze wersje. I zaraz bedzie HTC One z dwoma rodzajami aparatów. Z ultra pixelami i bez...