Smartfony

Huawei jednak przygotuje kolejnego Nexusa?

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Nexus 6P nie będzie jedyną propozycją Huawei w kontekście serii Google Nexus.

W premierę nowych smartfonów Google Nexus nikt nie wątpi. Wciąż nie jest jednak jasne kto zajmie się w tym roku ich przygotowaniem.

Informacji na ten temat pojawiło się już sporo. LG raczej odpuści, jednocześnie sugerowano, iż Google porozumiało się już z HTC. Oficjalnie tego jednak nie ogłoszono i dlatego też najnowszych doniesień lekceważyć nie wypada. Najprawdopodobniej w grze pozostaje bowiem Huawei.

Jednoznacznie wynika to ze słów Charlene Munilall, szefowej południowoafrykańskiego oddziału Huawei. Stwierdziła w ostatnim wywiadzie, iż rozwój marki Nexus nie jest łatwy, nie notuje ona też rekordowej popularności, ale mimo tego Huawei rezygnować nie zamierza [w zeszłym roku przygotowało model Nexus 6P - przyp. red.]. i w tym roku wyda nowego Nexusa. Słów „przygotowujemy w tym roku kolejnego Nexusa” inaczej interpretować się raczej nie da.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że pogłoski o HTC się nie sprawdzą. Możliwe, że w tym roku zobaczymy modele nie od Huawei i LG, ale od Huawei i HTC.

Źródło: phonearena

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owatanka
  1
  A plota chodzi ze android na nowym nexusie nie bedzie juz stockowy tylko z nakladka i preinstalowalnymi aplikacjami to chyba jeszcze bardziej zmniejszy popularnosc nexusa no ale zobaczymy bo to tylko plota.
  • avatar
   Barubar24
   0
   Podobno na Nexusach mają instalować iOS, tak głosi plotka, no ale to tylko plotka.