Smartfony

Huawei mógł, ale nie chciał przygotować smartfonów Google Pixel

przeczytasz w 1 min.

Chiński producent nie chciał ustąpić w jednej kwestii i tym samym Google ostatecznie zdecydowało się na współpracę z HTC.

Smartfony Google Pixel i Google Pixel XL przygotowane zostały przez firmę HTC. Przed premierą bardzo długo spekulowano jednak, że zajmie się tym Huawei. Dlaczego ostatecznie kontrakt podpisany został z tajwańskim, a nie chińskim producentem?

W ostatnim wywiadzie dla portalu WinFuture.de dojść jasno całą sprawę wyjaśnił Colin Giles, jeden z wiceprezesów Huawei. Negocjacje były na bardzo zaawansowanym etapie i ostatecznie o ich niepowodzeniu zadecydowała kwestia, na którą mało kto mógłby wskazywać. Wbrew pozorom na przeszkodzie nie stanęły bowiem kwestie finansowe.

Google bardzo zależało na tym, aby na smartfonach pojawiło się wyłącznie jego logo. To z kolei było nie do przyjęcia dla Huawei, które, jakkolwiek to w kontekście jednego z największych graczy w branży zabrzmi, cały czas jest na etapie budowania swojej marki, zwłaszcza na terenie Stanów Zjednoczonych.

HTC było bardziej skore do ustępstwa w omawianej kwestii. Zapewne duże znaczenie miała w tym przypadku kondycja finansowa Tajwańczyków. Zlecenie od Google to mimo wszystko wyraźny przypływ gotówki.

Źródło: phonearena, WinFuture.de

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  2
  Ehh... gdyby nie te pasy startowe, byłyby niezłe telefony..

  Możeby tak Pixel 2 od Xiaomi/Sharpa?
  • avatar
   Rebelmind
   1
   Wizerunkowo "strzał w 10." moim zdaniem.

   Huaweii przeszło długą drogę, a teraz ewidentnie ewoluuje coraz bardziej w kierunku marki premium, co widać po zmianie modelu sprzedażowego -> kiedyś sporo tanich telefonów, teraz całkiem spory zysk z segmentu TOP.

   Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas Huaweii robiło tylko modele w segmencie flagowców, a mid-end atakowało ostro marką Honor.
   • avatar
    Vatharian
    -6
    Co za bzdura. HTC było producentem OEM od samego początku. SPV, XDA i inne marki, pod którymi sprzedawano produkty HTC (zresztą XDA-Developers stąd się właśnie wzięło) wyrobiły im markę solidnego wykonawcy. Zresztą kondycja HTC jest całkiem w porządku.