Smartfony

Huawei przygotuje na własną rękę następcę Nexusa 6P?

przeczytasz w 1 min.

Chiński producent zastrzegł prawa do nazwy Huawei 7P. Co może to oznaczać?

Z różnych powodów Huawei Nexus 6P nie odniósł, przynajmniej na naszym rynku, sukcesu, jaki niektórzy mu wróżyli. Możliwe jednak, że przygotowany zostanie jego bezpośredni następca.

Chiński producent postarał się bowiem o to, aby zastrzec prawa do nazwy Huawei 7P. Oczywiście nie jest to jeszcze potwierdzeniem tego, że doczekamy się zapowiedzi takiego właśnie urządzenia, ale kolejność obrotu spraw zazwyczaj tak właśnie wygląda.

Huawei 7P

Pojawić może się pytanie, dlaczego Huawei 7P, a nie Huawei Nexus 7P? Tutaj odpowiedź jest prosta. Prawa do marki Nexus należą do Google, a partnerem przy kolejnych modelach ma być HTC. Huawei przygotowując zatem urządzenie na własną rękę musiałoby zmienić nazewnictwo.

W parze z tym mogłyby pójść również korekty specyfikacji, z pewnością nie mielibyśmy już do czynienia z czystym systemem operacyjnym. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostaną zapewne za jakiś czas.

Źródło: 9to5google

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudi4Fr
    2
    Z jednej strony to dobra wiadomość ponieważ HTC przydała się zastrzyk gotówki jesli Nexus 2016 sprzeda się dobrze, i nie powiem że taki M10 z czystym systemem (oraz ciut większym ekranem) był by bardzo kuszący. Za to z drugiej strony muszę powiedzieć że mam Nexusa 6P od grudnia, jest to mój pierwszy chińczyk. Jakością wykonania nie odbiega od Samsunga czy Apple, świetnie leży w ręce a szkło jest świetnie spakowane z metalem tak więc nie miałabym nic przeciwko kontynuacji współpracy z Hawaii. Oczywiście system jest świetnie zoptymalizowany ale to dzięki Google.

    Cóż może dowiemy się czegoś więcej za kilka tygodni jeśli nie to trzeba będzie poczekać do końca roku.