Smartfony

Firma Huawei rezygnuje z rynku amerykańskiego

przeczytasz w 1 min.

Niezbyt dobra prasa i podejrzliwa postawa rządu amerykańskiego zmuszają Huawei do wycofywania się z tamtejszego rynku.

Huawei rezygnuje z rynku amerykańskiego

Zwolennicy rozwiązań firmy Huawei mogą mieć wkrótce więcej powodów do zadowolenia. Chiński koncern ogłosił właśnie, że nie zamierza już zbyt mocno skupiać się na rynku amerykańskim, a to oznaczać może, że większą uwagę poświęci m.in. Europie, na czym skorzystać moglibyśmy oczywiście i my.

Czym spowodowana została decyzja o porzuceniu tak ważnego dla wszystkich przecież producentów rynku amerykańskiego? Po pierwsze przyczyniło się do tego negatywne postrzeganie firmy przez tamtejszych użytkowników, które, zdaniem Huawei, jest bardzo głęboko zakorzenione i trudne do pokonania.

Nie to jednak okazało się ostatecznym powodem do podjęcia takiego kroku. Czarę goryczy przelała nieufna postawa amerykańskich władz, które od dłuższego czasu patrzyły Huawei na ręce, a ostatnio stwierdziły nawet, że firma ta może zagrażać bezpieczeństwu USA. Wszystko przez, jak to określono, pozostawanie pod dużymi wpływami chińskich władz, które skutkować może nawet działalnością szpiegowską.

"Biorąc pod uwagę sytuację, z jaką nasza firma zmaga się obecnie w Stanach Zjednoczonych trudno o to, by rynek amerykański był naszym głównym źródłem przychodów lub kluczowym obszarem naszej działalności w najbliższej przyszłości."

Huawei rezygnuje z rynku amerykańskiego protest władz

Huawei nie porzuca jednak, przynajmniej na razie, rynku amerykańskiego całkowicie. Zapewniono, że wciąż świadczyć będzie swoje usługi z największą dbałością o klienta, ale wszystko odbywać ma sie na mniejszą skalę. Zapewnienia te nasuwają przypuszczenia, że chiński producent ma jeszcze nadzieję na pojednanie z władzami USA i zyskanie w jej oczach lepszego wizerunku.

Najprawdopodobniej jednak Huawei zmuszony został właśnie do poważniejszego zainteresowania się innymi regionami, w tym być może i Europą. Sytuacja ta, podyktowana kolejnymi rozgrywkami politycznymi, może okazać się akurat dla nas korzystna i oznaczać wprowadzanie na nasz rynek większej ilości sprzętu.

Źódło: ubergizmo, france24, huaweiblog.de

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  > Ta bez wątpienia dziwna sytuacja

  Dziwna? To, że Huawei od lat okradało amerykańskie firmy z własności intelektualnych (bezczelne kopiowanie rozwiązań), musiało się tak dla nich skończyć. Bardzo dobrze!
  • avatar
   jkbrenna
   5
   jezeli ktos z nas jakis phone huawei-a ma to doskonale polnocno amerykanow zrozumie...wydaje mnie sie ze ich phone nie sa warte ceny, mam jeden...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    A wiecie dlaczego? Bo podobno sa na liście FBI o szpiegostwo tak czytałem to ich z USA wygonili...
    • avatar
     hideo
     1
     był kiedyś program, w którym amerykańskie służby po badaniach twierdziły, że około 10% chińskich produktów elektronicznych jest naszpikowanych szpiegami, a dlaczego 10%? żeby nikt łatwo nie wyczaił szpiega
     • avatar
      tuptushaha
      1
      mialem telefon huawei i byl to najgorszy telefon jaki mialem, teraz HTC desire S i nokia lumia 800 -nie nazekam
      • avatar
       Bialy
       0
       Jeżeli USA ma podstawy by sadzić, iż Huawei szpieguje (mam na myśli silne dowody), to ja bym się tak nie cieszył z tego, że Huawei bardziej zacznie interesować się Europą.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Modemy do internetu mobilnego robią całkiem dobre, telefony już nie ale zawsze to zwiększy konkurencyjność choćby w minimalnym stopniu na rynku europejskim. A posądzanie o szpiegostwo hmm ostatnio amerykańce wszystkich posądzają o to więc w zasadzie w pompie ich mam z tymi teoriami.