Smartfony

Huawei sprzedaje więcej, ale zarabia mniej

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowanych smartfonami Huawei nie brakuje, ale nie daje to producentowi oczekiwanych zysków.

Huawei już jakiś czas temu ugruntowało swoją pozycję i zalicza się do czołówki producentów branży mobile. Miniony rok nie był jednak tak świetny jak mogłoby się wydawać.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, iż Huawei sprzedało w 2016 roku aż 140 mln smartfonów. Względem roku 2015 jest to wzrost o aż 30%, a więc wydawałoby się, że producent ma mnóstwo powodów do radości. Nie do końca.

Owszem, większa sprzedaż dała też wyższe przychody, ale w kwestii zysków tak dobrze już nie było. Okazuje się, że Huawei zarobiło na smartfonach około 2 mld dolarów. To mniej niż w roku 2015 (2,2 mld) i mniej niż zakładał sam producent (2,5 mld).

Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Większe wydatki producenta wynikać miały przede wszystkim z droższych podzespołów do smartfonów, a także dużych nakładów na marketing. Na tym ostatnim producent będzie chciał teraz zaoszczędzić. Na ten rok zakłada znaczący wzrost zysków - do poziomu aż 4 mld dolarów.

Źródło: phonearena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  1
  2mld/140mln=14,3$

  Naprawdę zarobili średnio 14,3 dolara na jednym smartfonie? Trochę mało chyba.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Może ten wszystkie niedoróbki produkcyjne które wydają jako smartfony muszą naprawiać na gwarancji albo wymieniać. Ludzie nie dają za wygraną skoro 1 na 3 ich telefony jest poprawnie złożony
   • avatar
    gukeskl
    0
    Ciekawe ile zarabia taki OnePlus ze znikomymi nakładami marketingowymi