Gry komputerowe

Superhusarz w walce z obcymi - oto polski Hussarion w VR

przeczytasz w 1 min.

Ekipa Carbon Studios zapowiedziała grę Hussarion – strzelaninę przeznaczoną do zabawy w VR, łączącą polską historię i science fiction.

Husarz 2.0 – tak mógłby nazywać się wspomagany mechanicznie superżołnierz, będący głównym bohaterem gry Hussarion, która przeniesie nas do wirtualnej rzeczywistości zainspirowanej polską historią.

Jak tłumaczy ekipa Carbon Studio (która wcześniej dała nam udane Alice VR, a aktualnie pracuje też nad The Wizards), gra Hussarion łączy słowiańską mitologią i polską historię z klimatami science fiction. Wystarczy dodać, że nasze piękne lasy staną się areną walki wspomnianego superżołnierza z… armią przybyszy z obcej planety.

Brzmi dziwacznie, a twórcy nie pokusili się o żadne wyjaśnienia. Wiemy jeszcze jedynie, że będzie to strzelanina, w którą zagramy przy użyciu gogli VR (ale nie zdradzono nawet jakich konkretnie). Nie wiadomo też, kiedy przyjdzie nam zagrać w Hussarion – mamy tylko zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Hussarion – zwiastun gry

Warto też przypomnieć o innym projekcie łączącym historię naszej części świata i science fiction – strategii czasu rzeczywistego Iron Harvest osadzonej w uniwersum 1920+.

Źródło: Eurogamer, Carbon Studios

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    FennPL
    5
    wygląda jakby nazwa nie nawiązywała zupełnie do zawartości a miała tylko przyciągnąć " Fanów patriotyzmu" którzy rzucają się na byle co o ile jest "waleczne i patriotyczne, jak husarze"

    możliwe że się mylę w tym aspekcie a gra sama w sobie pomijając ten marketing wydaje się mieć jakiś tam potencjał, pytanie tylko czynie upadnie jak wiele innych gier pod vr