Systemy operacyjne

Hybrydy graficzne nie będą wspierane przez Windows 7?

przeczytasz w 1 min.

Grafika hybrydowa stała się ostatnio niezwykle popularna dzięki nowym chipsetom AMD i NVIDIA.  Dlatego też dużym zaskoczeniem była decyzja o  pominięciu wsparcia tego typu urządzeń w Windows 7. Powodem są, według Microsoftu, złe doświadczenia użytkowników. Jednym z najczęściej pojawiających się powodów niezadowolenia jest konieczność restartowania sprzętu przy przełączaniu się pomiędzy kartami.

Jednak zachowanie giganta z Redmond  może dziwić - wydaje się jakby dawał zielone światło zintegrowanym układom Intela, blokując przy tym AMD i NVIDIA. 
 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    rahl_r
    0
    Jakie zielone światło ?? Przecież Hybrydy i Integry to całkiem inna para kaloszy. Intel nie posiada w swojej ofercie żadnego rozwiązania zbliżonego do hybrydowych pomysłów nV i AMD. Poza tym Nvidia wypuściła całkiem ciekawy zintegrowany układ 9300/9400 - przy którym najlepsze Intelowskie chipsety wyglądają rachitycznie, na tym polu mógłby powalczyć jedynie ceną, ale to już nie jest możliwe - bo musiałby rozdawać chipy za darmo (ich cena jest tak niska, że wręcz pomijalna przy koszcie produkcji płyty głównej)