Oprogramowanie

IE6 wraca do łask - w firmach

przeczytasz w 1 min.

Ciężko w to uwierzyć, ale Internet Explorer 6 wciąż ma swoich zwolenników. I wcale nie chodzi o najbardziej zacofane regiony świata.

Z racji tego, że przeglądarka Microsoftu ma już swoje lata, kiepsko radzi sobie z obsługą niektórych stron internetowych - szczególnie tych najbardziej nowoczesnych, a Facebooka i YouTube z całą pewnością można do tego grona zaliczyć.

Jak wykazywały przeprowadzane na przestrzeni lat, to właśnie serwisy społecznościowe oraz typowe "zabijacze czasu" są prawdziwym utrapieniem dla wielkich przedsiębiorstw, w których praca opiera się na siedzeniu przy komputerze z dostępem do sieci. Umiarkowanie zaangażowani pracownicy sporą część czasu marnują na rozmawianie ze znajomymi lub bezmyślne klikanie we flashowe gry.

Oczywiście wiele korporacji - także w Polsce - stosuje politykę blokowania tychże witryn, choć równie łatwo jest tego typu zabezpieczenia obejść. Dlatego właśnie Microsoft dostrzega, że na świecie sporo korporacji świadomie zmusza swoich podwładnych do korzystania ze starej i chyba najbardziej zniesławionej wersji przeglądarki. Czy Firefox powinien czuć się zagrożony?

Źródło: Dziennik Internautów

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gogo3000
  0
  Tak to jest. Trzeba umieć wykorzystywać wady:P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bzdura...przeciętny użytkownik nie ma praw admina na komputerze i zielonego pojęcia jak obejść "blokowane" strony!

   IE6 jest popularne u nas ponieważ większość firm nie może sobie pozwolić na wdrożenie nowej wersji IE...brak kompatybilności IE 8(czy 7) z biznesowymi portalami jest ogromną bolączka...

   OFC można to naprawić ale komu się chce wydać krocie kasy na dostosowanie portalu na "gwałt" i tylko dla wygody użytkownika?
   • avatar
    beem85
    0
    Winny temu jest Microsoft. Zamiast załatać IE6 kiedy to było jeszcze możliwe, poszedł na łatwizne i wydał IE7, który i tak jest kulawy jeśli chodzi o standardy. Dopiero IE8 jakoś sobie z nimi radzi.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ZIBEn "IE6 jest popularne u nas ponieważ większość firm nie może sobie pozwolić na wdrożenie nowej wersji IE...brak kompatybilności IE 8(czy 7) z biznesowymi portalami jest ogromną bolączka..."

     Większość firm, dobre sobie. Czy chodzi Ci o firmy z sektora rolnego? A może o firmy rezyclingowe, a może o hurtownie ryb? Robiłeś jakieś bandnia na ten tamat? Może dokotorat napisałeś? Pokaż jakieś tabele, wykresy... Pusty bełkot... Kolejny specjalista od trendów w biznesie...