Serwery plików NAS

ING: autobusy z darmowym internetem WiFi w polskich miastach

przeczytasz w 2 min.

Pomarańczowa alt... inicjatywa

Dzięki inicjatywie ING Banku Śląskiego w maju na ulicach wielu polskich miast pojawiły się autobusy komunikacji miejskiej, pozwalające na bezpłatne połączenie z siecią WiFi.

ING Autobusy WIFI, bo tak nazywa się najnowsza akcja banku, to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w naszym kraju. Jak tłumaczy Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej ING Barbara Pasterczyk – "chcemy być tam, gdzie ludzie mają naturalna potrzebę korzystania z Internetu". Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej ludzi korzysta z sieci w takich właśnie miejscach.

ING Autobusy WiFi autobus

W maju bieżącego roku na ulicach pojawiły się pierwsze autobusy komunikacji miejskiej z darmowym Internetem od ING Banku Śląskiego. Łącznie 80 pojazdów wyjechało na ulice 11 polskich miast - w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie, oraz w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym (GOP). Dodatkowo w Trójmieście akcja nie ominęła 2 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Wyposażone w mobilne hot spoty ING Autobusy WIFI można rozpoznać po pomarańczowym kolorze i zamieszczonej informacji o treści "Tu masz darmowy Internet od ING" lub "Mijasz darmowy internet". Gdy już znajdziemy się w środku, aby skorzystać z internetu należy połączyć się z siecią "ING Autobus WIFI" lub "ING SKM WiFi".

ING Autobusy WiFi w drodze

„Coraz więcej Polaków posiada nowoczesne urządzenia mobilne z dostępem do internetu, takie jak smartfony. Nie wszyscy jednak aktywnie korzystają z internetu w swoim telefonie, często w obawie przed kosztami związanymi z dostępem do sieci. Tymczasem, dzięki dostępowi do mobilnego internetu, możemy w w dowolnym miejscu i czasie np. połączyć się ze swoimi znajomymi na Facebooku, sprawdzić pocztę elektroniczną czy też skorzystać z bankowości mobilnej. Chcemy, aby podróż autobusem, w którym udostępniamy pasażerom bezpłatny internet, była kolejnym dowodem na to, że z nami Internetowi mają lepiej“ – dodaje Barbara Pasterczyk.

Autobusy te będą jeździć po polskich drogach do końca czerwca bieżącego roku. Co będzie dalej? Póki co nie wiadomo, jednak można spodziewać się, że niedługo po zakończeniu tej, ruszy kolejna edycja akcji.
 

Więcej o sieci, WiFi i NAS:

Źródło: ING, wifi-express, NOL-Tychy

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Eddek
  25
  "Włamania na serwer kancelarii premiera dokonano z autobusu linii 66..." :D
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   W Krakowie jechałem takim autobusem, zanim mi się połączył telefon z siecią wifi to już dojechałem na miejsce (a kilka przystanków to było) ;]
   • avatar
    Maciej Lewczuk
    1
    Oby nie dało się hackować autobusów - podkręcać szybkości, zmieniać trasy, czy otwierać drzwi ;D
    • avatar
     Maciej Lewczuk
     1
     Ciekawe jak wzrośnie liczba kradzieży sprzętu w tychże autobusach. Ludzie na wierzch powyciągają smartfony, tablety i notebooki - złodziej przy wysiadaniu na wyrwę pójdzie i po sprzęcie.
     Dlatego mam nadzieję, że będzie też bardzo dobry monitoring w tych autobusach.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Nie widziałem i nie potwierdzam iż takie jeżdżą inicjatywa fajna ale jak ktoś oceni Wi-Fi od ING to tak samo oceni bank proste . Prędkość pewnie powala na kolana . Pewnie router wi-fi ma już zapamiętane za dużo adresów MAC i dlatego tak wolno łączy . Specjalnie nawet poszukam takiego autobusu i sprawdzę go SpeedTestem :)
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Pomysł fajny i popieram, ale zastanawiam się nad wykonaniem.

       Jak to działa? Router WiFi z kartą 3G? - pewnie tak. Czyli łącze jest dzielone między wszystkich pasażerów. Wynika z tego, że ogólnie słabe łącze mobilne jest dzielone jeszce między, powiedzmy 5-10 osób korzystających z neta w tym samym czasie - powracają czasy modemów (ale z dużo większymi pingami) ;)
       • avatar
        misiek710
        -2
        Tylko kupować miesięczny i się wozić do woli :D
        • avatar
         Michur
         0
         Pierwszą stroną będzie zapewne ING
         • avatar
          0
          Dzisiaj w Katowicach już widziałem taki autobus - był to nr 74.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           widziałem je jakoś ze 2 tygodnie temu? Korci mnie żeby napisać 3 ale nie mam pewności. Inicjatywa dobra ale... Jeśli to wifi już jest to jest cholernie wolne, wole edge :), 2 autobusy (z około 7 którymi jechałem) z ing nie miały wogóle wifi. Były to te krótsze wersje wiec o gadaniu że byłem daleko od nadajnika nie mam mowy


           PS mieszkam w kato
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Fajna akcja fajny pomysł który ktoś koncertowo spie...
            Jeśli już się uda połączyć z siecią ( powiem szczerze mnie się nie udało). Po krótkiej rozmowie z kierowcą dowiedziałem się że może dwa dni działała. Sieć jest wykrywana ale nie można się z nią połączyć.
            Szkoda zdrowia.
            • avatar
             dzemski
             0
             W Lublinie juz od dawna w części trajtków jest darmowe WiFi.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Potwierdzam, w Cz-wie jeździ :D Na samo połączenie czekałem ok 3 przystanki xD
              • avatar
               Fiona
               0
               to dali ciała, osoba która się nie połączy z siecią tak samo oceni bank....