Aplikacje mobilne

Instagram doczekał się własnego komunikatora - Threads już do pobrania

przeczytasz w 1 min.

Mogłoby się wydawać, że mobilnych komunikatorów jest na tyle wiele, że nikt nie zechce przebijać się z kolejnym. Okazuje się jednak, że Facebook zdecydował się na taki krok. Nie pierwszy raz, ale tym razem działanie ma być skuteczne.

Instagram Threads do pobrania

Dla śledzących branżowe doniesienia nie jest to wielkie zaskoczenie, od kilku miesięcy spekulowano o takim scenariuszu. Wszystkie detale zostały już dopracowane i Facebook udostępnił Threads - samodzielną aplikację, która opisywana jest jako „nowy sposób komunikowania się z bliskimi przyjaciółmi w dedykowanej, prywatnej przestrzeni”. Przyjaciółmi z Instagrama, dodajmy.

Threads dostępny jest na Google Android oraz Apple iOS. Zainteresowani komunikatorem znajdą go w oficjalnych sklepach obydwu platform, odpowiednio Google Play oraz App Store.

Instagram Threads

Poza wiadomościami tekstowymi można dzielić się tutaj zdjęciami, filmami czy statusami. W przypadku tych ostatnich można skorzystać z gotowych lub utworzyć własne, a nawet skorzystać z automatycznych, które będą przygotowywane w oparciu o lokalizację użytkownika, np. aby przekazać bliskim znajomym, iż użytkownik wybrał się do danej restauracji czy kina. Facebook zapewnia przy tym, że odpowiednio zadbał o bezpieczeństwo. Rzecz jasna Threads zapewni też szybki dostęp do aplikacji aparatu (to zresztą domyślne okno).

Na pierwszy rzut oka widać, że Threads kreowany będzie na konkurencję Snapchata. Jak sądzicie, jakie ma szanse w tym starciu?

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  teraz to wszystko ma komunikatory, jeden z drugim dogadać się nie może. zupełnie jak w początkach telekomów, gdzie każdy miał własną sieć i własnych userów, aż...... ustawa to zaorała. nieważne w której sieci jesteśmy, dzwonimy do każdego. czas najwyższy aby tak było w komunikatorach.
  • avatar
   PrestoEnzo
   1
   Po jaką cholerę? Przecież instagram ma wbudowany komunikator. Coraz debilniejsze te social media. Niedługo Threads otrzyma swój komunikator.
   A nie... czekaj...
   • avatar
    Kenjiro
    -3
    Bilikimi => Bliskimi
    pozwala na przesyłania różnego rodzaju treści => pozwala przesyłać różne treści
    szybko dostęp => łatwy dostęp

    Zalecam autorowi co najmniej włączenie kontroli pisowni w przeglądarce.