Aplikacje mobilne

Instagram wprowadza namiastkę 3D Touch na urządzenia z Androidem

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Proste rozwiązanie, dzięki któremu korzystanie z aplikacji Instagram ma być dużo przyjemniejsze.

Instagram

Smartfony iPhone 6S i iPhone 6S Plus mogą pochwalić się technologią 3D Touch, a więc rozwiązaniem pozwalającym na rozpoznawanie siły nacisku na ekran. Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Google Android podobną funkcjonalnością cechuje się jedynie Huawei Mate S. Instagram zdaje się tym jednak nie przejmować.

Twórcy aplikacji, z której korzysta większość sympatyków mobilnej fotografii, zdecydowali, iż udostępnią 3D Touch na każdym urządzeniu z Androidem. Naturalnie trzeba brać tę zapowiedź z drobnym dystansem, ponieważ jest to niewykonalne z technicznego punktu widzenia. O pewnym nawiązaniu do przywoływanego rozwiązania można już jednak mówić. O co zatem dokładnie chodzi?

Instagram w nowej wersji przynosi możliwość szybszego dostępu do zdjęć, a więc założenie jest takie jak w przypadku 3D Touch. Dłuższe przytrzymanie danego zdjęcia spowoduje jego wywołanie, czyli powiększenie oraz pojawienie się opcji społecznościowych.


Pewne jest, że dzięki odniesieniu do 3D Touch o nowej funkcji usłyszało zdecydowanie więcej osób. Inaczej mogłaby przejść ona bez większego echa.

Zostawiając już jednak sam sposób jej reklamowania, wydaje się to rozwiązaniem dość przydatnym. Pojawiło się w aplikacji Instagram w wersji 7.13.0.

Źródło: androidpolice

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wefhy
  Oczywiście, że 3D touch można zastosować w każdym telefonie z androidem i ekranem pojemnościowym. Przynajmniej w taki sposób, jak jest to zrobione w iPhonie, bo nie zmierzymy ciężaru, jak w Huawei.
  Robi to choćby aplikacja ArtFlow po zaznaczeniu opcji "simulate touch presure" - Wprawdzie na około, bo sprawdza jak dużą powierzchnię ma nasze naciśnięcia, ale działa to tak, jak trzeba.
  2
 • avatar
  jwq007
  iphone rozpoznaje faktyczny nacisk? bomisiecośniewydaje
  2