Procesory

Intel Atom Z5xx trafi do telefonów i samochodów

przeczytasz w 1 min.

Firma Intel zapowiedziała wprowadzenia linii procesorów Intel Atom. Nowa linia procesorów Atom Z5xx przeznaczona będzie do zastosowań w samochodach, telefonach komórkowych oraz w urządzeniach, w których najważniejsza jest energooszczędność.

Procesory Intel Atom Z5xx będą umieszczone w obudowach różnej wielkości co pozwoli na montowanie ich w urządzeniach niewielkich i mobilnych, jak również w tych w których na procesor można znaleść więcej miejsca, a liczy się w nich wydajność i energooszczędność.

„Dzięki tym modelom procesory Intela trafią do nowych urządzeń oraz klientów, którzy opracowują energooszczędne produkty przeznaczone do pracy w szerokim zakresie temperatur. Spełnienie potrzeb środowisk osadzonych i nowych segmentów rynku odegra kluczową rolę w dostarczaniu niezbędnej łączności i funkcjonalności, ponieważ ocenia się, że liczba urządzeń podłączonych do Internetu wzrośnie do 15 miliardów w 2015 roku” -powiedział Doug Davis przedstawiciel Intela.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bez sensu , po co tyle Mhz w telefonie ? skoro np. w Omnii przy 624 MHz dziala wszystko w pelni bardzo bardzo plynnie :-) lepiej niech sie zabiora producenci za optymalizacje softu a nie wiecej Mhz i skracanie zywota baterii ew, dokladac do telefonow akceleratory grafik (cos ala Voodoo 2) xD

  Wiem wiem ze juz telefonow jest kilka z takim rozwiazaniem :)

  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Najwolniejszy Intel Atom Z500 ma "tylko" 800MHz, a jego TDP to 0,65W. Pozostaje pytanie: czy naprawdę potrzebujemy procka zgodnego z x86 do takich zastosowań? Jeśli ktoś chce mieć smartfona z opcją UMID/UMPC lub wbudowany mini komputer w samochodzie, na którym to odpali Windowsa i swoje ulubione aplikacje, to czemu nie. Ale ile osób z tego tak naprawdę skorzysta?
   • avatar
    Gothar
    0
    To się nazywa postęp. Był ZX spectrum i ktoś wtedy napisał "Bez sensu po co tyle MHz?" jak wprowadzali pierwsze procki x86 Teraz to juz stara technologia ale najbardziej rozwinięta (choć pewnie Pan Sin by powiedział, że się mylę bo Power PC IBM'a jest najlepszy! Ale Atom'a nie mają).
    z Technologią jest jak z grami zawsze coś wymyślą co ma większe zapotrzebowanie na pamięć na MHz'e itd.
    Wymyślą cos tak zajebiaszczego, że netbook będzie tak mały jak telefon i bedzie miał funkcję telefonowania.

    Wszystko w jednym i tyle w tej sprawie.