Karty graficzne

Karta graficzna Intel DG1 (Xe) na pierwszych zdjęciach

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent rozpoczął wysyłkę pierwszych kart Xe do twórców oprogramowania. Wiemy też jak wyglądają pierwsze próbki inżynieryjne.

W tym roku Intel zaskoczył nas na targach CES kilkoma nowościami – jedną z nich była demonstracja układu graficznego DG1. Okazuje się, że nowa konstrukcja jest już wysyłana do pierwszych odbiorców. Niestety, na premierę jednostki będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Intel DG1 (Discrete Graphic 1) będzie jedną z pierwszych kart graficznych bazujących na architekturze Xe (docelowo będzie ona obejmować różne segmenty – począwszy od linii Xe LP dla użytkowników konsumenckich, przez Xe HP dla stacji roboczych, a skończywszy na Xe HPC dla systemów obliczeniowych i superkomputerów).

Dotychczasowe przecieki wskazują, że DG1 nie będzie należeć do demonów wydajności (finalna specyfikacja jeszcze nie jest znana).

Intel Xe

Intel Xe

Intel Xe

Premiera akceleratora została zaplanowana na połowę roku. Wiadomo jednak, że Intel już teraz wysyła pierwsze próbki inżynieryjne DG1 do organizacji ISV (Independent Software Vendors), która skupia przedstawicieli producentów wielu popularnych typów oprogramowania. Taka strategia pozwoli zoptymalizować aplikacje jeszcze przed rynkową premierą Xe.

Tak wygląda karta graficzna Intel DG1

Próbka inżynieryjna wykorzystuje niewielkie, dwuslotowe chłodzenie z pojedynczym wentylatorem, a na rewersie znalazła się płytka backplate. Trzeba przyznać, że karta prezentuje się całkiem efektownie.

Intel Xe DG1

Do dyspozycji oddano cztery wyjścia wideo. Co warto zauważyć, karta nie wymaga podłączenia dodatkowego zasilania (możemy zatem podejrzewać, że nie jest to specjalnie energochłonna konstrukcja).

Intel Xe DG1

Intel Xe DG1

Co warto podkreślić, tak wygląda karta w wersji dla producentów oprogramowania. Finalna konstrukcja najpewniej będzie wyglądać zupełnie inaczej. Musimy więc czekać na kolejne przecieki.

Źrodło: VideoCardz

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ma Ledy wiec jest moc. Wiesiek od razu o te 10-15 klatek będzie szybciej chodził :).
  13
 • avatar
  xbk123
  Bardzo ładna. Jak tania to można kupić jako ozdobę na biurko. Tylko jakiś stojak do niej jeszcze.
  9
 • avatar
  Yamdit
  Jeśli mowa o wyglądzie to jest naprawdę gut gut
  3
 • avatar
  levusek1992
  Jak pokonkuruje z takim 1050 to znajdzie swoich odbiorców
  2
 • avatar
  losiaczek1
  Czy ta obudowa jest cała aluminiowa czy to tylko plastik. Oto jest pytanie.
  1
 • avatar
  szymcio30
  Może warto podkreślić, że napis "Development Vehicle’” nie pokazuje projektu, który trafi na sklepowe półki, ani nawet prototypu inżynieryjnego, a jedynie design karty, która trafi do twórców oprogramowania. Czym tu się ekscytować??
  1
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  Niech ją rozbiorą i zrobią jej zdjęcie :)

  Karta w sam raz do biura i do jakiejś podstawowej edycji video. W końcu Intel musi z czegoś ewoluować.
 • avatar
  trybcio86
  Jeśli chodzi o designe to rewelacja jak na intela !
 • avatar
  lkozierowski
  no, to jest konkurencja dla GTX'a 280 xD...
 • avatar
  mjwhite
  "The card is made from an all-aluminum shroud (considering one of the journos dropped it during the demo, we know for sure its metal and not plastic) that has wind lines running across its body and a single off-center cooling fan"

  czyli jednak metal.
 • avatar
  Konto usunięte
  w sumie to dobrze że intel wraca do grafiki, chociaż intel ma marne doświadczenia z układami z ogromną ilością rdzeni. w rozwiązaniach intela, duża ilość rdzeni po prostu bije się ze sobą na maxa o magistrale.