Procesory

Procesory Intel Haswell-E z kontrolerem pamięci DDR4 zadebiubują pod koniec 2014

przeczytasz w 1 min.

Na koniec 2014 roku planowana jest premiera procesorów Intel Haswell-E, a na początek 2015 platformy Skylake - obydwie z kontrolerem pamięci DDR4

Intel logo grafika

Wszystko na to wskazuje, że jeszcze w tym kwartale czeka nas premiera procesorów Intel Haswell, natomiast w przyszłym topowych Intel Ivy Bridge-E. Kiedy zatem powinniśmy się zatem spodziewać topowej platformy z układami Haswell?

Chiński serwis VR-Zone opublikował nieoficjalne zdjęcie planu wydawniczego firmy Intel. Wynika z niego, że modele Haswell-E zadebiutują pod koniec 2014 roku, a więc około rok po premierze układów Ivy Bridge-E. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w procesorach tych zostanie zintegrowany kontroler pamięci DDR4, a one same nadal będą kompatybilne z podstawką LGA 2011.

Z zaprezentowanych planów możemy się również dowiedzieć, że w pierwszej połowie 2015 roku na rynku ma się pojawić platforma Skylake – należące do niej procesory produkowane będą w 14-nanometrowym procesie technologicznym i również zaoferują kontroler pamięci DDR4.

Intel Haswell-E Skylake procesory plany slajd

Źródło: VR-Zone

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co tu tyle minusów sie narobiło ?
  • avatar
   Marucins
   -4
   błąd

   "Na uwagę zasługuje również fakt, iż w procesorach tych zostanie zintegrowany kontroler pamięci DDR4, a one same nadal będą kompatybilne z podstawką LGA 2011."

   Nie ma tam głowa o kompatybilności z LGA2011 - jest za to wzmianka o tym że będzie inne ale nie podano nazwy.
   • avatar
    Faflucy
    -5
    Jeżeli Haswell-E będzie miał kontroler DDR 4 to raczej nie wyjdzie na LGA 2011 bo ta platforma nie obsługuje DDR4
    • avatar
     Konto usunięte
     -7
     mowa tutaj o podstawce 2011.
     • avatar
      masta_rops
      -7
      AMD pracować będzie z GDDR5, co prawda na razie w PS4, ale myślę , że te pamięci zagoszczą niedługo do desktopów AMD, są one im konieczne by APU rozwinęły skrzydła.
      • avatar
       Konto usunięte
       -12
       Na chuj skurywysyny z benchmarka usuwacie moje konta ?? I tak zaloze nowe i dalej bede zakładał żeby wam dopierdalać. Kurwa jesteście głupsi niż ustawa przewiduje. Za każdym razem jak usuniecie konto założe nowe i w pierwszym peszym newsie nawrzucam na was jebane kurwy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Hłe hłe hłe :D