Procesory

Mocowanie chłodzeń na procesorach Skylake - zobacz nietypowy test

przeczytasz w 1 min.

Czy procesory Intel Skylake rzeczywiście mają problem z mocowaniem chłodzeń? Sprawdzono to w dosyć nietypowy sposób.

Jakiś czas temu było głośno o problemach z niestabilnym mocowaniem rozbudowanych chłodzeń na procesorach Intel Skylake, co mogło doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej lub samego procesora. Redaktorzy z serwisu PC Games Hardware przeprowadzili dosyć nietypowy test, w którym sprawdzili czy podczas „niezbyt ostrożnego” przenoszenia komputera rzeczywiście podzespoły mogą ulec uszkodzeniu.

Problem miał dotyczyć tych zestawów, które po zmontowaniu są przesyłane do klienta – zwłaszcza jeżeli są one wyposażone w ciężki, rozbudowany cooler. Redaktorzy złożyli więc testową konfigurację, na którą składała się m.in. płyta główna Biostar Hi-Fi H170Z3 i chłodzenie Scythe Mugen 4, a całość zainstalowali w obudowie Fractal Design Core 3000. Zestaw włożono do kartonu po obudowie i prowizorycznie usztywniono.

Cały „myk” polegał jednak na tym, że komputer w kartonie ciągle działał – w końcu trzeba było sprawdzić, po którym uderzeniu nieostrożnym odłożeniu paczki przez kuriera zostanie uszkodzony. Efekty? Zobaczcie sami. Tylko pamiętajcie – nie róbcie tego sami w domu :)

PS. Wiemy, że filmik nie jest pierwszej świeżości, ale jego wartość naukowa jest ponadczasowa.

Źródło: PC Games Hardware

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  12
  Taa wartość ponad czasowa - jak nie jesteś totalnym tumanem niekumatym to poradzisz sobie sam z montażem komputera więc nie warto kupować złożonej maszyny. A jak kupujesz dla firmy np 20 komputerów i chcesz żeby były poskładane i gotowe do pracy to kompa który miałby wgniecioną obudowę w czasie transportu nawet nie uruchamiasz tylko odsyłasz do producenta na gwarancji i też cie to nie interesuje. Poza tym raczej żaden szanujący się kurier nie będzie rzucał paczkami znad głowy z całej siły o ziemie. Raz że by najpewniej wyleciał z roboty a dwa że nie będzie mu się chciało to są ciężko pracujący ludzie a nie znudzeni do oporu redaktorzy niemieckiego portalu.
  • avatar
   PL_SBX
   7
   Czyli jednak jest problem i procesor razem z socketem się gną.
   • avatar
    decrypterie
    5
    Do kolegi wyżej, kurierzy którzy się szanują to właśnie rzucają paczkami :-) ty byś szanował prace za 12zł na godzine?
    Po drugie jak jakaś firma zamawia kilkanaście komputerów to w 99.9% idą z stockowym chłodzeniem które jest małe, lekkie i nie uszkodzi płyty przy upadku.


    Hmm, najlepiej musiał wypaść dysk talerzowy w tym zestawieniu :)
    • avatar
     Tchorg
     0
     Niemiecki ?
     Słuchanie tego języka jest przyjemne niczym podcieranie się papierem ściernym, 40.
     Od podstawówki do liceum katowali mie tym językiem i nadal nic nie rozumiem z tego bełkotu.. znaczy zrozumiałem tylko Procesor Kaput.
     • avatar
      Konto usunięte
      -6
      Benchmark jak reszta Polskojęzycznych portali, gazet i TV został przejęty przez Niemców ha ha ha czego ludzie nie zrobią dla kasy.. pozdrawiam myślących ;-)