Procesory

Intel sprzedał 100 milionów procesorów Atom

przeczytasz w 1 min.

Procesory Atom są już na rynku od trzech lat, dlatego firma Intel postanowiła pochwalić się wynikami sprzedaży. Trzeba przyznać, że ma powody do zadowolenia. 

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że AMD sprzedało od początku roku 5 milionów procesorów Fusion, co jest bardzo dobrym wynikiem. Intel jednak nie mógł zbyt długo zwlekać i zaprezentował wyniki sprzedaży procesorów Atom. W ciągu trzech lat od rozpoczęcia sprzedaży netbooków z tymi układami właściciela znalazło 100 milionów procesorów. Czy przyszłość będzie dla nich nadal tak różowa?

Od początku istnienia netbooków i początkowego ogromnego zainteresowania tymi urządzeniami platforma Intel Atom była praktycznie synonimem netbooka. Konkurencja nie była w stanie wystawić do walki realnego konkurenta. Obecnie jednak na rynek wchodzi firma AMD ze swoimi układami Fusion czy też ARM ze swoimi układami. Oczywiście netbooki nie są już tak popularne jak kiedyś, ale walka pomiędzy tymi firmami przenosi się na rynek tabletów i smartfonów.

Firma Intel zapowiedziała, że zamierza walczyć o udziały na rynku układów mobilnych za pomocą nowych procesorów Atom, podobne zapowiedzi słychać z obozu AMD. Czy jednak firmy te będą w stanie pokonać układy wykorzystujące architekturę ARM w momencie gdy Microsoft szykujew pełni je obsługujący system Windows 8?


Więcej o Intel Atom:

Źródło: Hot Hardware

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wynik ładny, ale czy do końca ? Tak jak w artykule jest napisane, Atom był jedynym układem przez bardzo długo, netbook-i zrobiły jakaś tam furorę, a że każdy miał procesor od Intela to się sprzedawały. Co do przyszłości, to mamy trzech potencjalnych dostawców procesorów, a więc ceny pójdą w dół.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   AMD > INTEL
   AMD > NVIDIA
   Cena wiadomo, a wydajność porównywalna.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Kto by czegoś nie miał z Atomem to przeważnie na to klnie, szkoda, że nie zawsze wiedzą jaka jest tego przyczyna... Miałem nieprzyjemność używania czegoś z Atomem i mam wrażenie, że ludzie brali sprzęt nawet bez uruchomienia i sprawdzenia jak to działa, w końcu mamy XXIw więc wszystko powinno być wydajne a jednak...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     uzywam Photoshopa, AutoCad`a 2011 i innych z pełnym powodzeniem- zero problemow czy awarii.

     To cierpliwy człowiek jesteś