Oprogramowanie

Internet Explorer 10 pokazany

przeczytasz w 1 min.

Na konferencji MIX11 Microsoft pokazał wczesną wersję nowej przeglądarki, skupiającej się na obsłudze nowych standardów jak HTML5 czy CSS3.

Warto przeczytać:
Zaskakująca cena Samsunga Nexus S
 Superkomputer chłodzony gorącą wodą

Od pewnego czasu jasne było, że rynkowy gigant zamierza co jakiś czas udostępniać podglądy swoich nowych programów. Ciężko jednak było przewidzieć, że IE10 już ujrzy światło dzienne, w końcu dopiero co miała miejsce premiera "dziewiątki". A kolejne informacje powinny ukazywać się regularnie co dwanaście tygodni.

W parze z nową przeglądarką idzie nowy system, Windows 8, który IE10 będzie miał wbudowaną domyślnie. Całość wspiera platforma ARM, której architektura umożliwia pracę na tabletach.

Co można zarzucić Microsoftowi to długi czas potrzebny na wprowadzanie kolejnych innowacji. Jednak wiceprezes, Dean Hachamovitch odpiera zarzuty mówiąc, że wyższa częstotliwość to jedynie kolejne cyfry w wersjach programu, a osiągnięcie dobrego efektu wymaga czasu.

Z wprowadzanego dopiero języka HTML5 można jak na razie częściowo korzystać tylko przy Windows 7 i Internet Explorer 9. Microsoft udostępnił jednak podgląd "Platform Preview", który możemy zobaczyć na oficjalnej stronie. Również na filmie poniżej jesteśmy w stanie przekonać się o implementacji takich standardów jak CSS Gradient i CSS Flexible Box Layout.

Czy Internet Explorer przestanie być jedynie "narzędziem do ściągnięcia Firefoksa lub Chrome'a"? Zapowiedzi wyglądają obiecująco, jednak z intensywnym zachwalaniem wstrzymajmy się do ukazania dalszych informacji.

Źródło: news.cnet.com

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Już przestał być narzędziem do ściągania FF i Chrome. Przecież może teraz ściągać również Operę! Także M$ poprawił funkcjonalność o 33%!
  • avatar
   Szymon331
   0
   Czekam na info (i filmik) o IE 11 ;)
   • avatar
    bates911
    0
    IE10 dobry do oglądania rybek
    • avatar
     eSUBA Lucker
     0
     I Tak dużo osób będzie dalej siedzieć na wersji 6 (XP).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      szkoda że nie zrobił tych testów dla każdej z przeglądarek... TERAZ NIGDY SIĘ NIE DOWIEM ILE RYBEK POKAŻE FF!!!!