Smartfony

iPhone 15 z cichą zmianą w baterii. Użytkownicy będą zachwyceni

przeczytasz w 1 min.

O bateriach w smartfonach mówi się głównie w kontekście ich pojemności. Na tym polu linia iPhone 15 nie wniosła wielkich zmian, ale już w innym aspekcie poprawa jest 100-procentowa.

Apple od lat deklaruje, że baterie w jego iPhone’ach po 500 cyklach ładowania są w stanie zachować 80 proc. swojej pierwotnej pojemności. Te dane są już jednak nieaktualne. 

iPhone 15 z wydłużoną żywotnością baterii

Na stronie wsparcia technicznego Apple’a pojawiła się zaktualizowana witryna dotycząca baterii w iPhone’ach. Firma dodała wyniki najświeższych laboratoryjnych testów, według których bateria we wszystkich wariantach iPhone’a 15 zachowuje 80 proc. pojemności po aż 1000 cykli ładowania. To dwukrotnie więcej niż w przypadku wcześniejszych generacji. 

Firma zaznacza, że taki wynik udało się osiągnąć w "idealnych warunkach", więc faktyczne rezultaty mogą być u każdego użytkownika inne. Jednocześnie wszystkie iPhone’y testowane są według tych samych procedur, więc w każdym przypadku iPhone 15 powinien wypaść zauważalnie lepiej niż wcześniejsze modele. 

Warto odnotować, że wymiana baterii w iPhonie 15 nie należy do najtańszych, bo Apple wycenia tę usługę na 499 zł. Teraz przynajmniej użytkownicy będą się musieli o to martwić dwa razy rzadziej. 

Źródło: Apple

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    piomiq
    1
    "iPhone 15 z cichą zmianą w baterii."
    Znaczy nie trzeszczy?