Akcesoria

iPod niczym alkomat - iBreath zmierzy promile

przeczytasz w 1 min.

157000 - według danych Komendy Głównej Policji - tylu pijanych kierowców krążyło po polskich drogach od stycznia do listopada ubiegłego roku. Pomóc w zmniejszeniu tej liczby może innowacyjne urządzenie iBreath. To alkomat bijący rekordy popularności w USA, który sprawdza poziom alkoholu po podłączeniu go do... iPoda.

- iPody coraz częściej pojawiają się w ofertach dilerów samochodowych jako opcjonalne wyposażenie do nowo kupowanych modeli. Doskonałym uzupełnieniem duetu samochód - iPod jest właśnie iBreath. Może on pomóc w podjęciu ważnej decyzji odnośnie tego czy po karnawałowej imprezie jechać własnym samochodem czy też lepiej zamówić taksówkę - mówi Paweł Martyniuk, Product Manager z iSource S.A.

Alkomat  jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy podłączyć go do iPoda i dmuchać w niego przez około 5 sekund a potem odczekać kolejne 2 sekundy na wyświetlenie się rezultatu badania. Wynik podawany jest z dokładnością do jednej dziesiątej promila. Urządzenie ma wbudowany regulator czasowy (od 1 minuty do 8 godzin), za pomocą którego można ustawić przypomnienie o porze kolejnego testu. iBreath wyposażony jest także w transmiter FM, który umożliwia przeniesienie plików muzycznych z iPoda wprost do radia samochodowego.

iBreath dostępny jest na polskim rynku w cenie 269 zł (netto).

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slawkow68
  0
  Bezsensu jest to, że trzeba podłączyć go do i-poda, żeby zmierzyć procenty. Czemu to niby ma służyć? Transmiter FM to inna bajka, ale alkomat powinien działać niezależnie...
  • avatar
   Danketch
   0
   po fotkach wnioskuję ze wynik podawany jest z dokładnością do jednej setnej promila a nie jednej dziesiatej. BTW w tej cenie wolalbym chyba kupic alkomat z prawdziwego zdazenia
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    spewością przyda mi się :) transmiter fajna rzecz :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Policji jak i ludziom na pewno przyda się np. właśnie napisane było czy jechać samochodem czy taksówką, tylko jest jeden zasadniczy problem że mało kogo stac na iphoda lepiej było by gdyby tak bez iphoda już działał.