Telefony

ITC przyznało rację Apple w sporze z S3, ale to jeszcze nie koniec

przeczytasz w 1 min.

Prawnicy mają zajęcie

Informowaliśmy ostatnio o wytoczeniu pozwu przez firmę S3 Graphics przeciwko Apple. Do tego procesu co prawda włączyło się AMD starając się udowodnić niewinność giganta z Cupertino jednak, okazało się to niepotrzebne, gdyż ITC uznało, że zarzuty S3 wobec Apple są bezpodstawne. Mimo wszystko ciągle przed nami kolejny proces również między S3 a Apple na którego werdykt przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W czerwcu bieżącego roku, w wyniku pozwu złożonego przez firmę S3 Graphics, jeden z sędziów ITC - amerykańskiej Komisji ds. Handlu, orzekł, iż Apple narusza pewne patenty S3. Jednak podczas końcowej rozprawy skład sędziowski ostatecznie zdecydował, że jednak jest inaczej, co ma oznaczać, iż Apple nie naruszało żadnego z wymienionych w pozwie patentów.

spór patentowy amd, apple vs htc i s3

Tym samym ITC nie brało nawet pod uwagę argumentacji obronnej AMD, bo i tak była w zaistniałej sytuacji całkowicie zbędna.  Wspomniane roszczenie patentowe firmy S3 dotyczyło naruszenia patentów graficznych, które rzekomo miały być złamane niemalże we wszystkich produktach Apple.

Mimo wygranej Apple w ostatnim procesie, to wcale nie oznacza zażegnania konfliktu, bowiem we wrześniu firma S3 Graphics złożyła kolejną skargę. Tym razem jednak na jej rozstrzygnięcie przyjdzie nam poczekać przynajmniej do końca roku. Jeżeli skarga zostanie uznana, nad Apple zawiśnie widmo zakazu sprzedaży urządzeń w których zostały naruszone patenty. Jednak wydaje się to raczej mało prawdopodobne.

via + s3 + htc kontra apple

Przypominamy, iż ciągle toczą się podobne spory patentowe pomiędzy Apple i pozywającymi HTC, VIA Technologies i innymi firmami. Jak się one zakończą?


Więcej o sporach patentowych:

Źródło: Cnet

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  6
  Eee tam ja juz nawet nie czytam takich nowinek, kazdy orze jak moze ;) jak firma cwana i patentuje wszystko a do tego wychodzi na tym dobrze to dlaczego nie :))

  Za pewne dla kasy kazdy z nas zrobil by wszystko, tak jak to apple robi :)))
  • avatar
   vincentlaw
   6
   Przekupili nawet sędziego o.O
   Ciekawe jak to się stało, że wcześniej uważał, że patenty są naruszone, a nagle mu się odmieniło.
   • avatar
    kubaster
    5
    Niestety Apple zawsze jest niewinne.
    • avatar
     Igoruss
     3
     Apple trzeba pokonać ich własną bronią czyli patentami. Nienawidze tej firmy właśnie za te wszystkie akcje z patentami. Bo sprzęt oprócz ceny jest fajny.
     • avatar
      hideo
      3
      bo tu nie Apple jest problemem ani żadna inna firma chroniąca swoją własność patentami (a patentów jest tysiące co roku od każdej korporacji) ale zły system patentowy, założyciel i wieloletni CEO Sony Corp. w swojej książce zauważył to już w latach 80tych ubiegłego wieku, a teraz jest jeszcze gorzej, patenty chyba najlepiej jakby były zlikwidowane bo to co się dzieje to już paranoja, jak ktoś by coś wynalazł to niech to zamknie w sejfie i w swoich produktach a nie w biurze patentowym, bo jak ktoś inny wynajdzie to samo albo skopiuje pomysł to już się zaczyna cyrk, a przecież kopiowanie pomysłów ma i swoje dobre strony, zabronione powinno być podrabianie marek i ich produktów w całości ale nie pojedynczych rozwiązań czy pomysłów
      • avatar
       Marucins
       1
       Jechać z trollem patentowym o nazwie Jabłko! Chcieli wojny to niech mają!
       • avatar
        jarekzon
        0
        Myślałem, że S3 już nie istnieje. Kiedyś miałem S3 Virge.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         te pozwy sa juz takie meczace... jakas glupia mode apple rozpromowal :/