Ciekawostki

Nowy, prostszy sposób na nadawanie paczek w Paczkomacie

przeczytasz w 1 min.

Czy nadawanie paczek w Paczkomacie jest skomplikowane i czasochłonne? W żadnym wypadku. Co więcej, teraz jest nawet prostsze i szybsze – wystarczy aplikacja InPost Mobile.

Nadawanie paczki w Paczkomacie właśnie stało się prostsze. Dzięki aplikacji InPost Mobile

Rok temu InPost uprościł odbieranie przesyłek – wystarczy kilka razy dotknąć ekranu swojego telefonu, a skrytka automatycznie się otwiera. Dwanaście miesięcy później wprowadza ułatwienie w drugą stronę: nadawanie paczek również stało się zupełnie bezproblemowe.

InPost nadawanie paczek

Wystarczy, że masz aplikację InPost Mobile (a zainstalowaliśmy ją już na ponad 5 milionach urządzeń) oraz BLIKA (będącego jedną z najpopularniejszych form płatności w naszym kraju). W aplikacji wybierasz wielkość paczki, następnie uzupełniasz dane odbiorcy i nadawcy, opłacasz przesyłkę, skanujesz kod QR w Paczkomacie i umieszczasz pakunek w otworzonej skrytce. To oznacza koniec ze żmudnym procesem i koniecznością dotykania urządzenia, a do tego nie trzeba już drukować i naklejać etykiet.

Jakie są rozmiary paczek? Ile kosztuje nadanie paczki w Paczkomacie?

 • Gabaryt A: maks. 8 x 38 x 64 cm – 11,99 zł
 • Gabaryt B: maks. 19 x 38 x 64 cm – 12,99 zł
 • Gabaryt C: maks. 41 x 38 x 64 cm – 14,99 zł

Korzystając z aplikacji InPost Mobile możesz nadać dowolną przesyłkę o rozmiarze nieprzekraczającym 41 x 38 x 64 cm i wadze do 25 kilogramów. Możesz ją wysłać do innego Paczkomatu lub Paczkopunktu, jak również do domu odbiorcy. Oczywiście tak jak odbieranie, tak i nadawanie paczek jest możliwe o każdej porze dnia i nocy, w każdy dzień tygodnia. Firma nazywa to „skokiem technologicznym” i trudno się z tym określeniem nie zgodzić. 

InPost zamierza udoskonalać tę funkcję i już niedługo pojawi się możliwość opłacania przesyłki w inny sposób niż BLIKIEM. Mowa mianowicie o standardowych płatnościach za pomocą karty, jak również z wykorzystaniem usług Google Pay czy Apple Pay, a nawet poprzez szybkie przelewy typu pay-by-link. 

Źródło: InPost

Czytaj dalej o Paczkomatach: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KermitXD
  8
  Oby tak dalej. Zwroty allegro, gdzie nie trzeba przyklejać etykiet jest genialnym rozwiązaniem. Czekam na możliwość płatności kartą.
  • avatar
   Dexterr
   8
   Obecnie Paczkomat jest dla mnie jedyną akceptowalną forma wysyłki.
   W 90% przypadków paczkę odbieram na następnego dnia po nadaniu.
   Jako negatywny przykład podam Pocztę Polską gdzie polecony priorytet nadany na poczcie w mojej miejscowości na ta samą pocztę szedł 2 dni.
   Czyli list został przyjęty, leżał 2 dni na poczcie po czym dostałem awizo :)
   • avatar
    Dariosex
    2
    Dobre bo POLSKIE!!!
    • avatar
     stalkerpl
     0
     gdzie ta funkcja? ja jej nie widze w aplikacji
     • avatar
      shimu1
      0
      wlasnie ja utworzylem w ten sposob ale i tak dla bezpiecznestwa podalem kod nadania. jaka mam pewnsc ze ktos mi mie pomyli nie posle paczki w uj inne miejsce ?
      • avatar
       tomto
       0
       Gdybym jeszcze mógł nadać paczę w paczkomacie, a nie tak jak teraz odbieram nie wiadomo gdzie, bo paczkomat przepełniony, a wczoraj żona odbierała z busa czekając w 15-osobowej kolejce prawie 20 minut przy 3°C ...

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login