Ciekawostki

Z Amazona do Paczkomatu

przeczytasz w 1 min.

Zakupy dokonane w niemieckim sklepie Amazona będziesz mógł odebrać w Paczkomacie InPostu. O współpracy, która ucieszy polskich klientów i niekonicznie zachwyci polskich sprzedawców, poinformował we wtorek Puls Biznesu.

Szybkie i wygodne zakupy na Amazonie. Odbierzesz paczkę w Paczkomacie

Choć ani jedna ze stron nie potwierdziła nawiązania takiej współpracy, faktem jest, że po wpisaniu polskiego kodu pocztowego podczas zakupów na niemieckim Amazonie domyślą formą dostawy bywają już właśnie Paczkomaty InPostu. Warto przy okazji wspomnieć, że takich szaf na przesyłki jest na mapie Polski już ponad 9000. 

Paczkomat 9000

Dobra wiadomość dla klientów, raczej średnia dla sprzedawców

Dla polskich klientów jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ ze statystyk wynika, że uwielbiamy Paczkomaty, a nie jest tajemnicą, że oferta Amazona jest bardzo atrakcyjna. Mniej pozytywnie te wieści może przyjąć Allegro i wystawiający tam swoje produkty sprzedawcy. Wkrótce może im być trudniej się przebić. 

Szczególnie, że Allegro wciąż musi walczyć z chińskim AliExpress, którego popularność w Polsce rośnie, a który nie tak dawno temu zyskał w oczach polskich klientów, oferując… dostawy do Paczkomatów InPostu. 

Czyżby Amazon przymierzał się do oficjalnego debiutu w naszym kraju?

Wracając do Amazona – ten nadal nie ma oficjalnego sklepu w Polsce, ale liczne centra logistyczne pozwalają mu bezproblemowo kierować ofertę do polskich klientów, co robi za pośrednictwem wspomnianej już strony niemieckiej (która od jakiegoś czasu jest już dostępna po polsku i obsługuje płatności w złotówkach). 

Jak myślisz, czy wydłużenie listy oferowanych form dostawy o Paczkomaty, jest kolejnym krokiem Amazona w kierunku oficjalnego debiutu w Polsce? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Puls Biznesu, informacja własna. Foto: Amazon (1), InPost (2)

Czytaj dalej o Paczkomatach i Amazonie: 

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  15
  Pięknie! Paczkomat jest o wiele wygodniejszy, niż użeranie się z kurierem albo ospałe działanie poczty. Działa 24/7 i niemal zawsze jest blisko (w mieście).

  A co do Amazona - fajnie jeśli w końcu będzie oficjalny polski sklep.
  • avatar
   portoryko
   7
   Trochę mnie dziwą peany nt zajebistości Amazona. Sklep jak sklep, ceny regularne żadna rewelacja, jedynie przy okazji promocji naprawdę okej.
   • avatar
    hex3n
    7
    Jeśli chodzi o AliExpress i Allegro to, mamy dwie różnice. Czas dostawy i cena. Wszystko co jest na AliExpress mają sprzedawcy z Allegro. Ale zawsze jest dylemat czy kupić na Allegro za 3 krotnie wyższa cenę i mieć towar za 2 dni, czy kupić na Ali i czekać miesiąc.
    • avatar
     Ad_Lou
     3
     przewidywane są jakieś korzyści z powstania polskiego sklepu? skoro da się zamówić po polsku i zapłacić w pln, a do tego teraz opcja paczkomatu... to czego jeszcze trzeba?
     • avatar
      Marucins
      3
      Teraz Allegro wyjechało z nowym regulaminem od nowego roku. Kolejny strzał w kolano - dla sprzedawców.
      • avatar
       RAQ73
       2
       szkoda tylko że są stawiane nowe paczkomaty które w ogóle nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych...
       • avatar
        ARTMAX
        1
        Warto mieć na uwadze procedury InPost, jeżeli nie zdążycie odebrać przesyłki w 48h to zostanie ona odesłana. Miałem taki przypadek z Aliexpress. Po raz pierwszy nie dostałem wtedy wiadomości SMS o paczce, tylko maila, którego nie sprawdzam codziennie. Mimo, że przesyłka była jeszcze w Polsce, InPost uparł się, że musi ją odesłać i to mój problem. Mało tego, sprzedawca twierdzi, że nie dostał zwrotu a Aliexpress nie uwzględniło reklamacji..
        • avatar
         dorabiam.online
         1
         Super, nareszcie będą paczkomaty. Wcześniej dostawy głównie pocztą polską.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          akurat amazon to dosyć dziwaczny twór. ma w PL nie jeden magazyn dystrybucyjny, lecz z jakiegoś dziwacznego powodu nadal jest problem ze sklepem na PL. to samo ebay, też jakoś na teren PL nie chce włazić.

          czyżby otoczenie prawne jakie tworzą politycy było aż tak podłe? koncerny samochodowe też skrupulatnie omijają PL. nie chcą tutaj tworzyć fabryk. trzeba im wręcz doplacać. no wielkie "brawa" dla polityków. amazon jest tu jednym z przypadków.

          alledrogo ? ich marże są po prostu żałosne. z alledrogo korzystam tak mało, jak się da. jeśli jakiś podmiot ma ofertę w alledrogo i poza nim, wybieram poza alledrogo.