Ciekawostki

Paczkomaty wchodzą do środka. Znajdziesz je w bloku, biurowcu i galerii

przeczytasz w 1 min.

Paczkomaty InPost na dobre już wpisały się w krajobraz tych większych i mniejszych miast. Choć ich sieć może robić wrażenie swoją gęstością, to zawsze może być lepiej. Nawet wtedy, gdy na zewnętrznych powierzchniach nie ma już miejsca.

Paczkomat InDoor, czyli Paczkomat wewnątrz budynku

Paczkomaty InDoor mają być właśnie rozwiązaniem tego problemu. To te same szafy na przesyłki, tyle tylko, że instalowane wewnątrz budynków. InPost celuje przede wszystkim w bloki i biurowce, ale też w galerie handlowe i inne tego typu obiekty. Przykładowo pierwszy taki Paczkomat stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu. 

Dzięki takim Paczkomatom pracownicy, klienci i mieszkańcy będą mogli szybko i wygodnie odbierać swoje przesyłki – nieraz bez wychodzenia z budynku, albo też podczas powrotu do domu, bez konieczności robienia dodatkowych przystanków. W przypadku obiektów usługowych szafy mogą zadziałać jak magnes, przyciągając osoby do konkretnej lokalizacji, a przez to potencjalnie zwiększając zyski sklepów. 

Paczkomat InDoor grafika

Polacy uwielbiają Paczkomaty, o czym najlepiej świadczy fakt, że w tym roku (jak podaje Gemius) wyprzedziły one kurierów pod względem popularności. Ich liczba przekroczyła już 7000 i prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać nawet 12 miesięcy, by było ich na mapie kraju więcej niż placówek Poczty Polskiej (wliczając filie i agencje). 

Nie każdy budynek jest otwarty 24/7. Co wtedy?

Choć Paczkomaty są przystosowane do działania w trybie 24/7, mogą się zdarzyć lokalizacje, które nie są otwarte przez całą dobę. Wówczas ograniczony będzie również dostęp do Paczkomatu, ale wtedy czas na odbiór przesyłki będzie wydłużony

Co o tym wszystkim myślicie? Czy jest to waszym zdaniem krok w dobrym kierunku czy też obawiacie się, że przez tego typu ograniczenia korzystanie z Paczkomatów stanie się mniej wygodne?

Źródło: InPost

Czytaj dalej o zakupach i dostawach: 

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miro544
  12
  Nawet jak bym miał zapłacić więcej za przesyłkę to zdecydowanie inPost a nie poczta Polska
  • avatar
   sertiel
   5
   Korzystam już tylko z paczkomatów jak mam zamówić u kuriera jakiego kolwiek i jechać do punktu po paczkę odebrać nie dojść że drożej to mnie szlak trafia bo mu się nie chciało po schodach wejść i zapukać bo nie mam domofonu
   • avatar
    Kuciem
    1
    No to zobaczymy czy tez cena zostanie...
    Im wiecej punktow odbioru tym cena powinna bardziej isc w gore. Nie da rady inaczej, bo koszty dowozu do wiekszej ilosci punktow rosna w relacji do jednej paczki.
    • avatar
     sn00p
     0
     Ja coraz rzadziej zamawiam do paczkomatu. Zdecydowanie wygodniej i szybciej jest teraz odbierać paczki z Żabki.
     • avatar
      raffal81
      0
      Ostatnio od chińczyka nawet przesyłki dostaje do paczkomatu :D więc nad czym tu się zastanawiać, to najlepsza opcja jaka może być ;)